Niedziela, 28 kwietnia 2024 roku
Marii, Paweła, Walerii, Witalisa

Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego

26 grudnia 2013 | Brak komentarzy

Za nami 6 Edycja Świątecznego Turnieju Tenisa Stołowego organizowanego przez Stowarzyszenie LZS Gminy Mędrzechów, Urząd Gminy oraz LZS Mędrzechów. W sobotę 21 grudnia w Mędrzechowskiej hali przy jedenastu stołach walczyło 52 zawodników i zawodniczek.

Turniej podzielono na dwie kategorie. W jednej z nich rywalizowali amatorzy, których zgłosiło się 29. Drugą grupę utworzyli zawodnicy zrzeszeni w PZTS, których było 23 . Ogólnie celuloidową piłeczkę odbijali gracze z Tarnowa, Krakowa, Żabna , Olesna, Skrzyszowa, Brzeska, Mędrzechowa, Radgoszczy, Małca, Skrzynki, Brzezówki, Woli Mędrzechowskiej, Borek, Jam oraz Lubasza.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych i wręczeniu upominku dla najmłodszego zawodnika turnieju Tobiasza Szymona można było rozpocząć rywalizację.

W turnieju amatorów grano starym systemem rosyjskim. Po kilku godzinach gry w pierwszym półfinale Mariusz Gniadek pokonał Jakuba Olechnego. Drugim finalistą został Zbigniew Rozkuszka, który ograł Krystiana Kuliga. W pierwszym finale Gniadek 3:0 zwyciężył Rozkuszke, który oczekiwał na rywala, z którym zmierzy się o drugie miejsce. Okazał się nim Olechny, który chwile wcześniej pokonał Kuliga, a po chwili okazał się lepszy od Rozkuszki i wiadomo było kto stanie na”podium”. Piąte miejsce przypadło Mirosławowi Łuszczowi, który z drugiej strony tabelki pokonał Eweline Bator.

Pozostałe Miejsca

Do zawodów dla graczy zrzeszonych zgłosiło się 23 zawodników. Grano podobnym systemem jak w grupie amatorów. Po kilkunastu pojedynkach przyszedł czas na półfinały. Na pierwszym stole Dominik Gajewski 3:1 ograł Tomasza Opiołe. Na drugim natomiast Łukasz Nowak 3:1 pokonał Wojciecha Wójtowicza. W finale Nowak nie bez problemów okazał się lepszy od Gajewskiego wygrywając 3:1 i tym samym wiadomo było kto dzisiaj jest najlepszy. Z drugiej strony tabelki Wójtowicz po długim boju pokonał 3:2 Opiołe, a chwile potem Gajewskiego ustalając tym samym kolejność na podium. W meczu o 5 miejsce Dariusz Cholewa 3:0 ograł Józefa Zacharę.

1 : Łukasz Nowak ( UKS Villa-Verde Olesno )

2 : Wojciech Wójtowicz ( TS Sokół Brzesko )

3 : Dominik Gajewski ( LZS Solidarni Mędrzechów )

4 : Tomasz Opioła ( UKS Sokół Żabno )

5 : Dariusz Cholewa ( UKS Sokół Żabno )

6 : Józef Zachara ( UKS Villa-Verde Olesno )

7 : Bartosz Szymański ( TG Sokół Brzesko )

8 : Wojciech Misiaszek ( UKS Villa-Verde Olesno )

9 : Mateusz Galus ( LUKS Galux Skrzyszów )

10: Sylwester Lech ( UKS Sokół Żabno )

11 : Przemysław Błocho ( UKS Villa-Verde Olesno )

12 : Dawid Jastrzębski ( LZS Solidarni Mędrzechów )

Turniej przebiegał w miłej atmosferze. Gracze, którzy zajęli czołowe 5 miejsc otrzymali pamiątkowe upominki, dyplomy i puchary. Zapraszamy za rok na kolejny Świąteczny Turniej do Mędrzechowa!