Dzisiaj:
Czwartek, 17 sierpnia 2017 roku
Anastazja, Angelika, Anita, Bertram, Eliza, Jacek, Jaczewoj, Joanna, Julianna, Liberat, Miron, Zawisza, Żanna

Szpital będzie miał nową kotłownię

1 sierpnia 2017 | Komentarzy : 25

Ponad 8 milionów 300 tys. zł – tyle wyniesie koszt modernizacji kotłowni w dąbrowskim szpitalu. W poniedziałek dyrektor ZOZ – u Łukasz Węgrzyn podpisał umowę na ten projekt z wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Stanisławem Sorysem; w obecności starosty i wicestarosty.

Inwestycja pozwoli szpitalowi sporo zaoszczędzić, przy jednoczesnym zadbaniu o środowisko naturalne i poprawie jakości powietrza w budynku.

Starosta Tadeusz Kwiatkowski oraz dyrektor ZOZ – u Łukasz Węgrzyn nie kryją, że podpisanie umowy uważają za sukces, a włodarz powiatu dodaje, że polityka samorządu wobec tej placówki i obrany kierunek restrukturyzacji  przynoszą oczekiwane efekty. Od dwóch lat szpital nie tylko nie generuje strat, ale nawet zanotowano dodatnie wyniki. ZOZ pięknieje, staje się coraz bardziej przyjazny pacjentom i nowoczesny. Podpisanie umowy na modernizację kotłowni to zaś kolejny krok w dobrą stronę. Do pełni satysfakcji brakuje jeszcze modernizacji pięciu oddziałów oraz bloku zakaźnego, ale dyrektor ZOZ – u zapewnia, że przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i na tę inwestycję przyjdzie czas.

Na wstępie starosta poinformował, że dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu w powiecie dąbrowskim realizuje się szereg inwestycji. Samorząd zaś często sięga po fundusze zewnętrzne i środki unijne (vide: Szczucin i promesa na realizację projektu „Powiatowe Centrum Kompetencji Zawodowych” przekazana przez Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupę).

Dyrektor dąbrowskiego szpitala podziękował za udzielone dofinansowanie i przyznał, że inwestycja ta jest bardzo potrzebna, gdyż stara kotłownia nie spełnia nowoczesnych wymogów, powoduje ubytki ciepła i straty finansowe. Ponadto unowocześnienie kotłowni obniży koszty funkcjonowania szpitala aż o 300 tys. zł rocznie i poprawi bilans energetyczny o 60%. Suma ta zostanie przeznaczona na zakup koniecznego sprzętu i unowocześnianie oddziałów. Łukasz Węgrzyn poinformował również, że szpital stara się o kolejne dofinansowanie, gdyż w planach jest jeszcze jedna duża inwestycja – opiewający na 6 milionów zł remont pozostałych oddziałów oraz powstanie nowego pawilonu zakaźnego.

Mam nadzieję, że niedługo wspólnie będziemy świętować i tę inwestycję – powiedział dyrektor ZOZ.

– Dziękuję dyrektorowi szpitala oraz Panu staroście, że perfekcyjnie przygotowali projekt, który został tak wysoko oceniony. Panie dyrektorze, życzę, żeby żadne Euro się nie zagubiło po drodze. Ponad 4, 5 miliona zł. do Państwa dyspozycji – powiedział marszałek podpisując umowę.

To jest kolejny sukces dąbrowskiego szpitala. 4 miliony zł na tę inwestycję zabezpieczył powiat dąbrowski. Jesteśmy już po przetargach i niedługo podpiszemy umowę. A przed nami dokończenie gruntownego remontu szpitala: modernizacja pięciu kolejnych oddziałów oraz pawilonu zakaźnego – powiedział Łukasz Węgrzyn, który chwalił wieloletnie sukcesy placówki, m.in.: budowę bloku operacyjnego, zakup nowych karetek, modernizację parkingu, doprowadzenie windy na ostatnie piętro i przebudowę kaplicy.

– Kondycja szpitala jest bardzo dobra. Cały czas się rozwijamy. Otwarliśmy od stycznia przychodnie POZ – u. Pacjenci bardzo je chwalą. Jest krótki czas oczekiwania; mamy świetnych lekarzy – specjalistów.

– Zaoszczędzone środki pomogą dosprzętowić i podnieść standard funkcjonowania szpitala. Bardzo nam zależy, żeby mieszkańcy czuli się w naszym szpitalu bezpiecznie i komfortowo. Ten kierunek restrukturyzacji szpitala, który obraliśmy, już przynosi oczekiwane, pozytywne efekt – zapewnił starosta.

Projekt Modernizacja kotłowni szpitalnej – poprawa efektywności energetycznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii będzie realizowany w ramach MRPO na lata 2014 – 2020.

Projekt przewiduje całkowitą modernizację kotłowni ZOZ, wyposażenie w gruntowe pompy ciepła (90 odwiertów na głębokości 150. metrów) i gazowe kotły kondensacyjne współpracujące z działającymi kolektorami słonecznymi. Kotłownię parową zastąpi niskoparametrowa; zainstalowana zostanie fotowoltaika i przebudowana zewnętrzna instalacja sieci ciepłowniczej.

Zastąpienie obecnej, kanałowej sieci ciepłowniczej nową – preizolowaną, spowoduje zmniejszenie strat ciepła i w konsekwencji oszczędność. Celem projektu jest: zwiększenie efektywności energetycznej i poprawa jakości powietrza w budynkach szpitala, oszczędność energii i paliw, zmniejszenie emisji pyłów i w konsekwencji poprawa stanu środowiska na terenie powiatu oraz estetyki i funkcjonalności szpitala.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie ponad 8 milionów 300 tys. zł. Kwota dofinansowania z MRPO Województwa Małopolskiego (czyli środków unijnych dystrybuowanych przez Urząd Marszałkowski) opiewa na prawie 4, 5 miliona zł. Powiat dąbrowski zaś zabezpieczył na ten cel ponad 3 miliony 900 tys. zł.

Pierwsze prace w ramach projektu powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku., a finał przypadnie na 2019 r. Remont będzie przeprowadzony etapowo; w ten sposób, by nie zakłócać funkcjonowania szpitala.

us


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 1 sierpnia 2017 o 17:17
    Anonim :
    "...... Kondycja szpitala jest bardzo dobra,....Pacjenci bardzo je chwala,....... Jest krótki czas oczekiwania; mamy świetnych lekarzy – specjalistów.Koniec cytatu. Wszystko było by w porządku,gdyby takie słowa padły z ust pacjentów,ich rodzin czy personelu.W momencie,kiedy wypowiada je dyrektor placowki,to brzmi niezbyt smacznie.Tym bardziej,że opinie ludzi są zdecydowanie inne. Pozdrawiam.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +39 (w sumie : 47)
  2. 1 sierpnia 2017 o 23:37
    Dabrowianin :
    A może by wreszcie dać zarobić w szpitalu normalnie? Brakuje pielęgniarek i lekarzy, sytuacja kadrowa jest tragiczna!! Ale będzie nowa kotłownia i,, pikny''szpital bez personelu. Zarobki są tragiczne średniego personelu, Dyrektor nie daje od kilku lat podwyżek. Ale ważne że ogród piękny przed szpitalem, kostka itd za setki tysięcy złoty, nieważne że pracownik zarabia grosze. I że brakuje personelu
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +30 (w sumie : 36)
  3. 2 sierpnia 2017 o 06:22
    Monika :
    Kolejny budynek,kolejna inwestycja, a personel traktuje sie jak smieci .żenada.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +7 (w sumie : 17)
  4. 2 sierpnia 2017 o 07:42
    ja :
    ja akurat korzystam z nowo otwartej przychodni rodzinnej i jestem faktycznie zadowolony miła obsługa i wszystko na czas
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -2 (w sumie : 22)
  5. 2 sierpnia 2017 o 07:43
    Anonim :
    jedyny szpital w okolicy w którym nie ma problemu z parkowaniem .w Tarnowie w nowym szpitalu jest tragedia
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -1 (w sumie : 21)
  6. 2 sierpnia 2017 o 09:54
    czytelnik :
    "....Od dwóch lat szpital nie tylko nie generuje strat, ale nawet zanotowano dodatnie wyniki..." - koniec cytatu - rzeczywiście, jest to prawda, ale jeżeli popatrzeć na niezapłacone faktury z roku poprzedniego ( analiza za 2016 rok) - są w części opisowej dwie kwoty: pierwsza 1 535 130,32 zł, i druga 242 050,50 zł (być może nie wymazana ze sprawozdania za 2015 rok). Pytanie - która jest istotna dla wyniku; pierwsza, druga, a może obydwie...? Wynik wynikiem, ale zobowiązania nadal pozostają.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 10)
  7. 2 sierpnia 2017 o 11:11
    wątpiący :
    Katastrofalny brak personelu pielęgniarskiego kładzie wszystkie inwestycje ,nawet tak potrzebne i celowe jak nowoczesna kotłownia.Człowiek idzie do szpitala się leczyć , w sytuacji gdy nie ma przy jego łóżku pielęgniarki bo jest ich bardzo mało ,to najlepszy lekarz a nawet dyrektor szpitala nie pomoże.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +21 (w sumie : 25)
  8. 2 sierpnia 2017 o 11:47
    sitwa :
    cyt ,,– Zaoszczędzone środki pomogą dosprzętowić i podnieść standard funkcjonowania szpitala. Bardzo nam zależy, żeby mieszkańcy czuli się w naszym szpitalu bezpiecznie i komfortowo. Ten kierunek restrukturyzacji szpitala, który obraliśmy, już przynosi oczekiwane, pozytywne efekt – zapewnił starosta. Panie Starosto jako pielęgniarka zarabia 1600zł ( tyle Pan wydaje na waciki dla żony" Zaoszczędzone pieniądze powinny isć na podwyżki. I należy zatrudnić nowe pielęgniarki , a nie sadzić krzewy pod szpitalem
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +12 (w sumie : 18)
  9. 2 sierpnia 2017 o 12:33
    Anonim :
    Czy o swietnosci szpitala swiadczy nowa kotlownia,kwiatki wokol szpitala czy inne, czesto niepotrzebne inwestycje? Czy pacjentom potrzebny jest pan do podlewania kwiatkow wokol szpitala? Còź za sztuczne stanowiska pracy sie tworzy? Zwalnia sie potrzebnych pracownikow,tylko po to aby przyjac sobie kogos z rodziny? I,na jakie stanowisko,jak ono sie wogole nazywa?Pani do spacerowania po szpitalu,do robienia....no wlasnie,nie wiadomo czego.Siostra kogos,kto uwaza,ze szpital nie potrzebuje lekarzy,pielegniarek czy salowych.Szpital stal sie miejscem,gdzie mozna sie przyjac do pracy zupelnie nie zwiazanej z pacjentem.W tym miejscu dobre pieniadze zarabiaja ludzie dbajacy wylacznie o tylki swoje,ale napewno nie o tylki pacjentow.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +18 (w sumie : 22)
  10. 2 sierpnia 2017 o 12:50
    Anonim :
    Czy wy ludzie jeszcze nie pojeliscie,ze wypielegnowany ma byc szpital,a nie pacjent?Co tam odlezyny czy cierpienie zaniedbanych pacjentow? Wazne,zeby rosly pikne kwiotki wokol szpitala.Trza zaplacic chlopu,niech podlewa kwiotki,a ludzie niech cierpią.Jak sie porządnie zaplaci ogrodnikowi,to na pielegniarke juz napewno zabraknie kasy,nie?To jest mądre rządzenie,brak słòw.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +12 (w sumie : 18)
  11. 5 sierpnia 2017 o 10:53
    Była pacjentka :
    Byłam z całą rodziną oraz z wnukami zadeklarowana i korzystałam ze świadczeń lekarskich w Przychodni Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Piłsudskiego. Od 8 miesięcy korzystam z usług leczniczych w innej przychodni. Zrobiłam to świadomie ,ponieważ od 3 lat przychodnia nie spełniała moich oczekiwań pacjent-lekarz. Pisze to dlatego , że w dniu 2 sierpnia br na stronie internetowej www.dabrowa.okay.pl ukazał się apel-prośba Dyrektora SGZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej cyt. " SGZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza pacjentów, którzy omyłkowo wybrali inne przychodnie POZ do powrotu ". Panie Dyrektorze Świętek tym wpisem ośmiesza Pan sam siebie posłuchaj PAN pacjentów , którzy świadomie odeszli od fatalnie zarządzanej przez Pana Przychodni!!!!!!1. Poczekalnie do internistów na 1 pietrze praktycznie świeca pustkami od przynajmniej pół roku , garstka " wiernych " pacjentów jest tylko obok 2 gabinetów lekarskich. Poradnia dziecięca praktycznie nie funkcjonuje , są jedynie dzieci zgromadzone wokół tylko 1 gabinetu lekarskiego-pediatry. Powiem wprost obecna działalność lecznicza przychodnia zaczyna powoli przesuwać w niebezpiecznym kierunku !!!!! ?????. Pytam , czy organ założycielski,czyli rada miejska ,oraz burmistrz Kaczmarski tego niebezpiecznego dla społeczeństwa faktu nie widzi i nic nie słyszą - to dla nas byłych pacjentów bardzo dziwna sprawa!!!!!!!!!!!. Panie Dyrektorze niech Pan nie robi z Nas społeczeństwa dąbrowskiego " durniów " , którzy nie omyłkowo,lecz z pełną świadomością wybrali inne POZ, w których udzielane są świadczenia lekarskie na wysokim poziomie organizacyjnym w przeciwieństwie do zarządzanej przez Pana przychodni!!!!.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 26)
  12. 5 sierpnia 2017 o 13:28
    Anonim :
    to fakt brakuje pielegniarak na szpitalnych oddziałach byłem widziałem biegające panie nie młode już kto wreszcie zrozumie ze ludzie najbardziej potrzebują tam opieki a nie pieknych korytarzy a jeszczecze jedno teraz w te upały to leżą i się gotują bo klimatyzacja tylko w gabinetach lekarskich jest
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +19 (w sumie : 25)
  13. 5 sierpnia 2017 o 16:04
    Klucha :
    Mamy specjalistów, to prawda, ale nadal brak urologa Czy pan Dyrektor nie szuka, czy nie ma lekarzy tej specjalizacji? .
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +9 (w sumie : 17)
  14. 7 sierpnia 2017 o 09:54
    wątpiący :
    Brak klimatyzacji w salach chorych sprawia iż lekarze niechętnie wychodzą ze swoich klimatyzowanych pomieszczeń,ja im się nie dziwię.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +19 (w sumie : 25)
  15. 7 sierpnia 2017 o 10:25
    Mieszkaniec :
    szanowni Państwo w Dąbrowskim Szpitalu wszystko będzie Naj.... Pragnę przypomnieć,że PACJENT " idzie "za lekarzem a niestety w dąbrowskim szpitalu ich nie ma. O kondycji szpitala najlepiej świadczy ilu PACJENTÓW z innych miast , powiatów , województw przyjeżdza się leczyć .Proszę mi wierzyć wygląd szpitala to ważna sprawa ale naprawdę jest ona na ostatnim miejscu . Kwiatkami nie da się zoperować pacjenta , dramatycznie mała ilość personelu średniego to dramatycznie niskie poczucie bezpieczeństwa pacjenta , a głodowe pensje bo inaczej nie da sie ich nazwać nie zachęcają do pracy. Aby pozyskać DOBRYCH lekarzy i pielęgniarki trzeba im zapłacić nie da się inaczej. Nic nie da ładny wygląd, pochwalcie się Państwo jak sprowadzicie do szpitala jakiegoś specjalistę za którym będą ciągnęli PACJENCI
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +9 (w sumie : 9)
  16. 7 sierpnia 2017 o 14:49
    Anonim :
    wątpiący .... lekarz ma pomagać , leczyć a nie chować się po dyżurkach
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +17 (w sumie : 19)
  17. 7 sierpnia 2017 o 19:14
    Dąbrowianin :
    Czy szpital zacznie prowadzić nową działalność - sprzedaż ciepła, centralna kotłownia czy coś w tym stylu Dyrektor powinien pochwalić się nowym personelem specjalistami za którymi do pięknego ciepłego szpitala przyjdą chorzy Sale będą ciepłe i puste ponieważ my Dąbrowianie leczymy sie gdzie indziej
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 20)
  18. 7 sierpnia 2017 o 19:31
    Chory :
    Obejście ładne, pytam po co?brakuje personelu , dyrektor za rok w październiku poleci z krzesła. Kto zagłosuje na koniczyne?,Chyba że szykują pod prywatne?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 9)
  19. 7 sierpnia 2017 o 23:05
    forumowicz :
    Tym, ktorzy twierdza, ze w szpitalu nie liczy sie ladny korytarz czy krzewy na zewnatrz chcialem powiedziec, ze wszystko sie liczy. Nikt nie chce lezec w obskurnej sali szpitalnej, korzystac z cuchnacej i starej toalety albo wyjsc na dziedziniec szpitalny, ktory przypomina Warszawe w 45-tym. Estetyka jest bardzo wazna. Ladne otoczenie wplywa pozytywnie na proces zdrowienia, bo daje poczucie komfortu, bezpieczenstwa, wysokiego standardu. Personel szpitala tez chce pracowac w nowoczesnym obiekcie, a nie w starej ruderze z grzybem na scianach. Na wszystko przyjdzie czas. Duzo wysilku wlozone w odnowienie i modernizacje szpitala. Na podwyzki dla personelu tez przyjdzie czas. Nie od razu Rzym zbudowano. Szpital byl w ruinie, a teraz trudno w to uwierzyc. Cieszmy sie i pracujmy wspolnie na sukces naszego miasta, zamiast krytykowac i siac pesymizm.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -10 (w sumie : 26)
  20. 7 sierpnia 2017 o 23:30
    do sitwa :
    Sugerujesz,by dyrektor zatrudnił nowe pielęgniarki. Pomysł doskonały,tyle,że już nie ma kogo zatrudnić. Kogo??? Kto tu przyjedzie pracować? za jakie pieniądze? To wszystko jeszcze jako tako funkcjonuje tylko dzięki starej kadrze,zarówno lekarskiej,jak i pielęgniarskiej,ale i to się niebawem skończy.To tylko kwestia czasu.Żadne remonty,kotłownia,kwiaty czy parkingi nie przyciągną ludzi do tego szpitala,jesli nie będzie w nim lekarzy i pielęgniarek.Jesli pielęgniarka odchodząca na emeryturę,po ponad 40 latach pracy zarabia 1900 zł,to przepraszam-ile dyrektor da zarobić młodej pielęgniarce?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +22 (w sumie : 24)
  21. 8 sierpnia 2017 o 11:18
    Dabrowianin :
    O co chodzi w końcu z ta przychodnia miejska w Dąbrowie Tarnowskiej . Fakt jest faktem pacjentów coraz mniej ale czyja to wina złego zarządzania przez obecnego Dyrektora ???? , czy tez braku lekarzy ???. Zdecydowanie to pierwsze zarządza dyletant , a rada miejska na czele z burmistrzem Kaczmarskim akceptuje to świadomie. Czyżby było drugie dno po mału upadającej przychodni . Co na to Nam odpowie zatrudniony w tej przychodni od ponad 16 lat radny Stanisław Ostrowski ??????!!!!!! Czekamy Dabrowianie !!!!!!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +11 (w sumie : 15)
  22. 8 sierpnia 2017 o 15:56
    do forumowicz :
    Wiesz,co znaczy hierarchia? Zczyna się od rzeczy NAJWAŻNIEJSZYCH,potem przychodzi czas na rzeczy mniej ważne.W tym szpitalu wszystko zaczyna się od rzeczy mniej ważnych,a to co najwazniejsze od lat przesuwa się na plan dalszy.Na pierwszym miejscu ma stać pacjent i jego potrzeby,a dopiero potem remonty,itp.Potrzeby pacjenta,to zapewnienie komfortu fizycznego i psychicznego,a nie estetycznego.Dla zrozumienia tego co piszę-bolał Cię kiedyś ząb? Czy wtedy szukasz dentysty,który ulży ci w cierpieniu,czy luksusowego lokum,w którym ma się odbyć leczenie? W bólu i cierpieniu nikt nie patrzy na to czy grzyb jest na ścianie,ale na to czy znajdzie sie ktoś kto pomoże w tym cierpieniu.Wniosek jeden-czas pomyśleć o zapewnieniu obsady lekarskiej i pielęgniarskiej,czas zapewnić im godne warunki wynagradzania,a wtedy pacjent będzie miał zapewniony komfort,o którym wczesniej pisałem.Żadne cuda i cudeńka na ścianach nie przyciągną tu pacjentów.Czytając w internecie opinie o szpitalach,nigdzie nie spotkalem się z tym aby ktoś pytał jakie tam panują warunki,czy jest komfortowo i pieknie.Kazdy pyta o lekarzy,o opiekę pielęgniarską itp.Jasne jak słońce-nikomu nie zalezy na wysokim standardzie i komforcie,lecz na fachowej opiece medycznej.Czy to zapewnia szpital w D.T.? Wystarcy wejść na Izbę Przyjęć,lokum,owszem ładne,ściany czyste,podłoga błyszczy,ale gdzie personel?????????????
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 10)
  23. 8 sierpnia 2017 o 19:11
    pacjentka :
    Pół roku temu byłam u laryngologa, aby wypalić żyłkę w nosie, powodującą spore krwotoki. Niestety urządzenie nie działało. Dziś byłam ponownie, urządzenia już nie ma w ogóle i nie będzie, pomocy muszę szukać w Tarnowie. Za to jest ogromny płaski telewizor na ścianie poczekalni, ustawiony na TVPInfo, sączący pisiorską propagandę.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 15)
  24. 10 sierpnia 2017 o 08:21
    Profeta :
    Jeżeli jest taka sytuacja w przychodni miejskiej jak opisuje " była pacjentka" to rada miejska w Dąbrowie Tarnowskiej w trybie pilnym czyli nadzwyczjnym powinna dokonać szczegółowej analizy działalności Dyrektora SGZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej za okres 3 lat jego zarządzania tą przychodnia . Również działająca przy SGZOZ Rada Społeczna, która jest organem doradczo-opinujacym powinna zwołać nadzwyczajne posiedzenie Po prostu należy przeprowadzić debatę na ten temat. Radni, a zwłaszcza komisja zdrowia powinna być wiodącą w tej debacie publicznej. Przychodnia Miejska rozpoczęła swą działalność od 2000 roku jako publiczny zakład opieki zdrowotnej i była przykładem dla innych przychodni nawet w powiecie dąbrowskiem pod każdym względem a przede wszystkim realizacji zadań statutowych. Poprzedni Dyrektor Zakładu był profesjonalistą na swoim stanowisku a przede wszystkim miał przygotowanie menedżerskie. To były wspaniałe czasy działalności przychodni do roku 2013. ale też bardzo dużo zadowolonych pacjentów.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +8 (w sumie : 14)
  25. 11 sierpnia 2017 o 17:17
    kaja :
    tak mi sie wydaje ,ze wystrój przychodni pozostawia wiele do zyczenia.....chociażby rejestracja,.siermięzne lata sześcdziesiąte..i te wieszaki na scianach..chyba jedyne relikty w Polsce..
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +7 (w sumie : 9)