Poniedziałek, 20 maja 2024 roku
Anastazego, Bazyla, Sawy, Teodora, Wiktorii

Zawody pływackie – Licealiada

13 grudnia 2012 | Brak komentarzy

13 grudnia 2012 r. – tym razem w zawodach pływackich o tytuł Mistrza Powiatu i awans do zawodów wojewódzkich walczyli uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych.

Mieli do pokonania 50 m stylem grzbietowym, delfinem, klasycznym lub dowolnym.
Wyniki dziewcząt:

Styl dowolny :

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyła uczennica ZSP Nr 1 D.T. – Karolina Wenc z czasem 36,73

V-ce Mistrzostwo Powiatu zdobyła Sylwia Król – ZSP Nr 1 D.T. – z czasem 44,28

III miejsce – Małgorzata Sitko – czas 56,98 – ZSP Nr 1 D.T.

Styl klasyczny :

Mistrzostwo Powiatu zdobyła Justyna Zych z czasem 57,71 – ZSP Nr 1 D.T.

V-ce Mistrz – Patrycja Kapuścińska – 1 :05,01 – ZSP Nr 1 D.T.

III miejsce – Gabriela Małysiak – 1:05,90 – ZSP Nr 2 D.T.

Grzbiet :

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyła Anna Łucek – 56,22 – ZSP Nr 1 D.T.

II miejsce – Paulina Kucemba – 1 :08,01 – ZSP Nr 1 D.T.

III miejsce – Agnieszka Juras – 1: 13,86 – ZSP Nr 1 D.T.

Wyniki chłopców :

Styl klasyczny

I miejsce – Mistrz Powiatu – Grzegorz Pikul – 40,39 – ZSP Nr 2 D.T.

II miejsce Jakub Dybowski z czasem 40,40 – ZSP Nr 1 D.T.

III miejsce – Dawid Kogut – 56,20 – ZSP Nr 2 D.T.

Grzbiet :

I miejsce – Mistrz Powiatu Dariusz Snopek z czasem 44,91 – ZSP Nr 2 D.T.

II miejsce – V-ce Mistrz Powiatu – Łukasz Toczek z czasem 49,45 – ZSP Nr 2 D.T.

III miejsce – Łukasz Półchłopek – 54,44 – ZSP Nr 1 D.T. 4

Delfin

Tytuł Mistrza Powiatu zdobył Patryk Orwat z czasem 34,14 – uczeń ZSP Nr 1 D.T.

I miejsce – Mistrz Powiatu – Grzegorz Giera z czasem 29,12 – ZSP Nr 1 D.T.

II miejsce – V-ce Mistrz Powiatu – Kamil Lelek – 34,30 – ZSP Nr 1 D.T.

III miejsce zdobył Maksymilian Garbarz z czasem 34,82 – uczeń ZSP Breń

Sztafety 8 x 50 m – w kategorii chłopców startowały 2 sztafety z ZSP Nr 1 i z ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej .

I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyła sztafeta z ZSP Nr 1 D.T. z czasem 5:23,82 w składzie: Grzegorz Giera, Patryk Orwat, Jakub Dybowski, Łukasz Półchłopek, Kamil Lelek, Dawid Stec, Bartłomiej Baran, Łukasz Pagos.

II miejsce – V- ce Mistrz Powiatu – to sztafeta z ZSP Nr 2 D.T. z czasem 5 :43,41.

Sztafeta dziewcząt z ZSP Nr 1 D.T. – 8 x 50 m- dziewczęta pokonały w czasie 7:42,13 zdobywając Mistrzostwo Powiatu. Skład zwycięskiej sztafety: Justyna Zych, Patrycja Kapuścińska, Paulina Kucemba, Sylwia Król, Karolina Wenc, Małgorzata Sitko, Anna Łucek, Agnieszka Juras.

Zwycięzcy z miejsc I –III w każdym stylu otrzymali medale i dyplomy, a zwycięskie sztafety zostały uhonorowane pucharami.

Nagrody w i imieniu Starosty Powiatu Dąbrowskiego wręczali sędziowie zawodów Agnieszka Golemo i Łukasz Świętochowski.

źródło: MGOSiR

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)