Sobota, 27 kwietnia 2024 roku
Anastazego, Martyny, Piotra, Teofili, Zyty

Sukcesy łuczników Dąbrovii

7 lipca 2015 | Brak komentarzy

Ostatnie tygodnie to intensywny czas w kalendarzu zawodów. Praktycznie, co weekend łucznicy startują na zawodach ogólnopolskich. Na każdych zawodach dąbrowscy zawodnicy stają na podium zaczynając od najmłodszych kategorii.

W bardzo krótkim skrócie można przybliżyć kilka wyników. Wśród młodziczek Karolina Kozaczka zajęła 1, a Agnieszka Baran w młodziczkach młodszych 3 miejsce w „Pucharze Małopolski” i „Pucharze Wsi Krakowskiej” w Zabierzowie (13.06.2015).

Tydzień później w Krakowie w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Katarzyna Mickiewicz uplasowała się na 3 miejscu wśród seniorek, a Grzegorz Warias wygrał klasyfikację wśród kadetów. Jednocześnie kobieca drużyna zajęła 3 miejsce w I Lidze Łuczniczej. Natomiast w Ekstraklasie Łuczniczej w tym sezonie idzie nieco gorzej. Mocno odmłodzony skład drużyny bazujący na kadetkach, nabiera doświadczenia walcząc z najsilniejszymi zespołami z czołówki krajowej. Po trzech kolejkach w Legnicy, Kielcach i Żywcu, Dąbrovia plasuje się na 6 pozycji. Następna kolejka odbędzie się w Dąbrowie Tarnowskiej i liczymy, że na swojej ziemi uda się wywalczyć podium.

Na ostatnim wyjeździe (obozy sportowe), przed zawodami rangi mistrzowskiej, zawodnicy Dąbrovii walczyli z powodzeniem w Kielcach podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego (04.07.2015). Grzegorz Warias wśród kadetów był drugi, a Gabriela Kłos-Kufel stanęła na trzecim stopniu podium.
Pozostali zawodnicy i zawodniczki, również spisali się dobrze w startach plasując się tuż za podium lub w pierwszych dziesiątkach. Grono zawodników z zawodów na zawody poprawia swoje wyniki w tym sezonie oraz strzela swoje życiowe rekordy. Teraz zawodników czeka krótka przerwa w startach, lecz czas ten będzie poświęcony na przygotowania do Mistrzostw Polski, więc czeka ich ciężka praca.