Dzisiaj:
Wtorek, 27 października 2020 roku
Frumencjusza, Iwony, Sabiny, Siestrzemiła, Wincentego

„ŻYWA KSIĄŻKA” W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

6 marca 2019 | 1 komentarz

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyło się spotkanie dla młodzieży z „Żywą Książką”. Na czym polega ta nietypowa akcja?

„Żywe Książki” to po prostu ludzie, a konkretnie trzy osoby – trzy kobiety. To przedstawicielki różnych grup zawodowych, każda z nich reprezentuje swoje zamiłowania i pasje. Na czytelników – uczniów klasy VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II „Żywe Książki” czekały w wydzielonych miejscach biblioteki.

Młodzież po dokonaniu wyboru „Książki” miała możliwość Ją „poczytać” poprzez zadawanie pytań na wszystkie interesujące ją tematy. Były więc rozmowy o życiu, wyborach i problemach z jakimi się borykają, o pasjach i sposobie na dobrze ułożone życie. „Żywymi Książkami” były: Agata Bulwa – policjantka, asystent ds. nieletnich, łuczniczka, olimpijka z Sydney, Dorota Buczek – lekarz anestezjolog, miłośniczka literatury i podróży oraz Anna Morawiec – doradca rolniczy, poetka, malarka, propagująca aktywny tryb życia. Nowa oferta biblioteki okazała się bardzo interesującym doświadczeniem dla wszystkich osób biorących w niej udział.

Na zakończenie spotkania młodzież zwiedziła wystawy pt. „Kobieta… siłą jest – Polki wobec II Wojny Światowej” oraz „Urok muliny i kordonka” wystawa prac szydełkowych i haftu Danuty Owsiany przygotowane przez Dział dla Dorosłych i Młodzieży MBP.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 9 marca 2019 o 00:31
    Beta :
    Cześć! Mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś wie co będzie w byłym Tesco??????? Fajnie by było gdyby były w tym miejscu jakieś fajne sieciówki i żeby coś fajnego kupić nie trzeba było jeździć do innych miast...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)