Dzisiaj:
Wtorek, 2 czerwca 2020 roku
Erazma, Eugeniusza, Marii, Marianny, Mikołaja

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI-ZAPROSZENIE

3 listopada 2019 | Brak komentarzy

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska serdecznie zapraszają na uroczyste Powiatowe obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2019 r. w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczystości w stolicy naszego powiatu rozpoczną się pochodem patriotycznym na Mszę Świętą do kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny.

Tradycyjnie apel patriotyczny odbędzie się w parku miejskim na Placu Walczących o Niepodległą Polskę pod Pomnikiem ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy.

Program:

godz. 9:00 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem starostwa powiatowego, a następnie pochód patriotyczny ulicami miasta na Mszę Świętą do kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Szkaplerznej;
godz. 9:30 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny;
godz. 10:30 Uroczystość patriotyczna na Placu Walczących o Niepodległą Polskę w Parku Miejskim im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości (przemówienia okolicznościowe, składanie wieńców i wiązanek kwiatów oraz zniczy przez delegacje instytucji i organizacji, program artystyczny w wykonaniu młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej).

UM w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)