Dzisiaj:
Sobota, 28 listopada 2020 roku
Gościrad, Grzegorz, Jakub, Lesław, Lesława, Rufin, Zdzisław

135 LAT OSP SZCZUCIN

13 października 2020 | Brak komentarzy

Od 135 lat o każdej porze dnia i nocy, zawsze w pełnej gotowości ratują życie i mienie mieszkańców gminy Szczucin. W sobotę 10 października Ochotnicza Straż Pożarna w Szczucinie obchodziła jubileusz 135-lecia istnienia.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawił ks. Zygmunt Warzecha Kapelan Powiatowy Strażaków. Po mszy główna część obchodów odbyła się na płycie Rynku w Szczucinie.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez Komendanta Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Szczucinie druha Piotra Sabaja Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP druhowi Ryszardowi Pikul.
Druhowie OSP przyjęli słowa podziękowania i uznania za codzienną pracę i zaangażowanie od przybyłych gości wśród których byli m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, z-ca burmistrza Tomasz Bełzowski, z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej młodszy inspektor Bogumił Jedynak, Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, Zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztof Kupiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczucinie Antoni Radłowski, Skrzyniarz Piotr w imieniu Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierza Koprowskiego. Burmistrz Szczucina Jan Sipior w swoim przemówieniu skierował słowa uznania i podziękowania również do rodzin strażaków ponieważ jak powiedział: to oni najlepiej wiedzą, jak Wasza służba i ciągła gotowość do podejmowania nagłych wyzwań i zadań wpływa na życie rodzinne.

Podczas uroczystość najbardziej zasłużeni druhowie tej jednostki uhonorowani zostali Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa.

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczucinie to jednostką, która nie tylko z racji swego wieku, ale również z powodu dorobku historycznego, sprawności bojowej, wyszkolonej grupy strażaków-ratowników oraz nieustannej gotowości do niesienia pomocy, jest chlubą naszej gminy. Życzymy strażakom jeszcze wielu takich jubileuszy.

www.szczucin.pl

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)