Dzisiaj:
Niedziela, 19 stycznia 2020 roku
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

28.FINAŁ WOŚP W DĄBROWIE – JEDEN REKORD JUŻ PADŁ!

11 stycznia 2020 | komentarzy 17

Wszyscy grający w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i sympatyzujący z nią marzą o rekordzie finansowym w 28. Finale – to już jutro.

W sztabie działającym w Dąbrowskim Domu Kultury (90 wolontariuszy) też panuje bojowa i pełna mobilizacji i entuzjazmu atmosfera, ale jeden rekord na pewno już padł – to liczba przygotowanych gadżetów na licytację.


Pełna lista wraz ze zdjęciami przedmiotów znajduje się na naszym fanpage’u „Facebooka”: https://www.facebook.com/WOSPDT/

Dzięki zapobiegliwości i pomysłowości sztabowców oraz wspaniałym gestom solidarności – zgodnie z hasłem: „Pomaganie jest dziecinnie proste” – z wielu stron napłynęły do nas wartościowe, piękne, świadczące o serdeczności i odpowiedzialności za wspólne dobro medycyny dziecięcej w Polsce gadżety orkiestrowe, przedmioty mogące być przedmiotem pożądania i celem wielu kolekcjonerów, kibiców, smakoszy… W aukcji zostanie wystawionych prawie 130 fantów, to absolutny rekord w historii finałów dąbrowskich WOŚP. Przedmioty, usługi, smakołyki ufundowały: osoby fizyczne (w tym jednego pediatry), firmy, instytucje kultury, samorządy: powiatowy i gminny.

Przypominamy, że oprócz licytacji przeplatanej występami scenicznymi 12 stycznia w sali kinowej DDK od godz.17:00 będzie można wygrać los na loterii (przygotowano 120 losów, wygrywa więcej niż 70% a los kosztuje tylko 4 zł!) i popróbować wspaniałych wypieków naszych wolontariuszek i wolontariuszy. Całkowity dochód zasili puszki WOŚP i zwiększa szansę na pobicie niemal niemożliwego rekordu finansowego z 2019 r.

Na scenie DDK podziwiać będziemy wspaniałych tancerzy (od przedszkola do młodzieży licealnej), wokalistki i dwa młodzieżowe zespoły muzyczne (z Siemacha SPOT w Odporyszowie i „See You later”). Grajmy razem z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej.

DDK

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 12 stycznia 2020 o 09:53
    Co to za radosna wrzawa? :
    Twoja rewolucyjna czujność Co to za cisza doskonale wpisuje się w nastrój totalnej podejrzliwości kierowanej wobec poczynań tych, co nie należą do jedynie słusznej opcji. Na szczęście, ludzi dobrej woli jest więcej...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -40 (w sumie : 76)
  2. 12 stycznia 2020 o 10:29
    ewau :
    Zazdrość i zawiść to brzydkie cechy! Nie musisz wpłacać na WOŚP. Możesz założyć własną fundację na jakiś szlachetny cel i wtedy dasz przyklad swojej kryształowe uczciwości! I nie wzoru się na "krysztalach" z PiS-u!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -30 (w sumie : 76)
  3. 12 stycznia 2020 o 12:48
    juras :
    co to cisza? ale jesteś paskudna(y)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -35 (w sumie : 65)
  4. 12 stycznia 2020 o 12:56
    Co to za cisza? :
    To nie chodzi o to że ruga się ideę, tylko Owsiak podobno ukrywa jakieś informacje rozliczenia, które na podstawie wyroku sądu powinien ujawnić? Co jest grane!? Co owsiak ukrywa??!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +38 (w sumie : 76)
  5. 12 stycznia 2020 o 14:25
    Piotr :
    Dlaczego tak jest, że jak się pojawia choćby umiarkowana krytyka Pana Jerzego, to zaraz następuje ogromny hejt. Czy mamy tu do czynienia z tzw. terrorem moralnym. Jesteśmy wolnymi ludźmi i możemy dysponować kapitałem na cele społeczne wg własnego uznania.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 72)
  6. 12 stycznia 2020 o 16:44
    Paweł :
    Proponuję zachować miarę. Akurat w tej dyskusji najmniej chyba chodzi o Owsiaka. Człowiek zmobilizował naród do hojności serca dla dobra wspólnego liczonej dziś już ponad miliard.Nie znam szlachetniejszego zrywu Polaków po "89. Oponenci mają dziś w reku wszystkie instrumenty, by pokazać rzekome nadużycia wośp. Zrobcie to, a nie zohydzajcie idei, ktora ma ten największy grzech, że was nie pyta o pozwolenie.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -7 (w sumie : 77)
  7. 12 stycznia 2020 o 16:51
    ewa :
    Do co to za cisza: No wlasnie: "podobno"! Na tym opiera się większość oskarżeń pewnej opcji! Byle tylko zdyskredytowac każdego, kto ma inne poglądy. Te zalosne poPiSkiwania na pewno nie zatrzymaja tej pozytywnej akcji. A Caritas też jest dobrą alternatywą i mamy wybór. Można też wspierać obie te fundacje,a także wiele innych np.Kasisi i Dobra Fabryka Szymona Holowni!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -23 (w sumie : 83)
  8. 12 stycznia 2020 o 18:33
    Do ewa :
    Napisałem podobno bo nie miłem w ręce oryginalnego wyroku z pieczęciami czyli napisałem "PODOBNO" z "ostrożności procesowej" co nie zmienia faktu że widziałem zdjęcia wyroków sądów, poza tym inne media informują o wyrokach ws. Owsiaka. Więc może wielcy obrońcy jurka owsiaka wiedzą co owsiak ma do ukrycia i czy wykonał dotychczasowe wyroki sądów ?!!!!?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +33 (w sumie : 77)
  9. 13 stycznia 2020 o 08:54
    ja :
    Do Paweł: Świetna wypowiedź, lecz czy trafi do takich zakutych łbów j.w.?... Z góry przepraszam za to wyrażenie, ale samo mi się napisało!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -28 (w sumie : 54)
  10. 13 stycznia 2020 o 16:59
    ania :
    Wielkie dzięki wolontariuszom z Dabrowy Tarn. Miło było widzieć Wasze usmiechnięte, młode buzie!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -11 (w sumie : 57)
  11. 13 stycznia 2020 o 19:15
    Do "ja" :
    Nie rozumiesz czytanego tekstu na elementarnym poziomie. Nikt nie krytykuje idei zbierania kasy dla potrzebujących, ale nie może być przyzwolenia na nadużycia, wyprowadzanie kasy, ukrywanie dokumentacji i wydatków!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +23 (w sumie : 47)
  12. 14 stycznia 2020 o 12:22
    ja :
    do >"Do "ja"<: W odpowiedzi polecam przeczytanie ze zrozumieniem tekstu "Pawła". I proszę też dostrzec belkę we własnym oku, czyli na pisowym podwórku, bo tutaj naprawdę jest co sprzątać! A konkretnie: co Pan zrobił dla wspólnego dobra, bo łatwo jest krytykować i udawać wzór uczciwości, nie ruszając 4-ch liter z kanapy! Niby popiera Pan samą ideę, ale obrzuca błotem jej twórcę, nie do końca znając fakty. Powtarzam: taki czujny tropiciel przekrętów jest pilnie potrzebny gdzie indziej (czytaj: u naszych rządzących), bo J. Owsiak jest już nicowany na wszystkie strony!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -21 (w sumie : 53)
  13. 16 stycznia 2020 o 10:51
    Tipi :
    Władza PiS, dzięki "reformie" sądownictwa i prokuratury ma dziś wszystkie narzędzia, żeby aresztować, osądzić i posadzić w więzieniu wszystkich tych rzekomych aferzystów, o których trąbiła przed wyborami (a przypominam, że rządzą już drugą kadencję, więc śpiewka "a bo PO.." stała się już lekko nieświeża i żenująca). Skoro zwolennicy PiS (nie wszyscy na szczęście) twierdzą, że Owsiak (i parę innych osób) to oszuści i przekręciarze, to po prostu wsadźcie ich do więzienia. Twierdzenia, że sądy są nadal pod rzekomym wpływem jakiś tajemniczych sił są równie żenujące - albo umiecie robić reformy (a "reformujecie" sądownictwo średnio kilka razy w miesiącu) albo wszystkie wasze rzekome działania, by sprawić, że sądy działają lepiej i sprawiedliwiej stanowią tylko pokaz waszej nieudolności. A argument "widziałem dokumenty, ale nie mogę powiedzieć gdzie" to argument typu "wiem, ale nie powiem" używany przez p. Kaczyńskiego oraz kilkuletnie dzieci. Jeśli są dokumenty i wyroki sądowe potwierdzające, że Owsiak jest oszustem i defraudantem to je przedstawcie (choćby źródła tej wiedzy, linki internetowe itp.). Jak na razie wszystkie sprawozdania fundacji Jurka Owsiaka przechodzą kontrole skarbowe i audyty przeprowadzane przez MF (które, jak przypominam, jest rządzone przez PiS - a więc partię żywotnie zainteresowaną znalezieniem czegoś na Jurka)/
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -13 (w sumie : 39)
  14. 16 stycznia 2020 o 12:43
    karakan :
    Czy caritas był kiedykolwiek kontrolowany?oni więcej wydają niż zbierają.lecą na dotacjach państwa.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -2 (w sumie : 12)
  15. 16 stycznia 2020 o 16:22
    Do Tili :
    Z czego żyje Jurek?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +7 (w sumie : 9)
  16. 16 stycznia 2020 o 17:07
    Brawo Tipi :
    To, co napisałeś, powinni sobie zakodować wszyscy, którzy plują na WOŚP. Obawiam się jednak, że do nich żadne racjonalne argumenty nie docierają, wierzą we wszystko, co im TVPis wmawia, a Kurski realizuje partyjną misję, zgodnie z którą "kto nie z nami, ten przeciwko nam".
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -11 (w sumie : 21)
  17. 17 stycznia 2020 o 22:41
    Do "Brawo Tipi" :
    Kolejny bez matury? Gdzie umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem? Chyba temat dotyczy Owsiaka i jego wyroków a nie samego zbierania kasy przez wośp!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 10)