Dzisiaj:
Poniedziałek, 14 października 2019 roku
Alan, Bernard, Dominik, Dzierżymir, Fortunata, Kalikst, Kaliksta

POSZKODOWANI PRZEZ MAJOWĄ POWÓDŹ MIESZKAŃCY GMINY SZCZUCIN WCIĄŻ CZEKAJĄ NA ZASIŁKI

10 lipca 2019 | 1 komentarz

Ci twierdzą, że mieli je teraz odbierać. Wracamy do tematu zamieszania wokół pomocy dla powodzian. W Urzędzie Gminy w Szczucinie dowiadujemy się, że o terminie wypłat zasiłków decyduje wojewoda małopolski.

Wcześniej wszystkie wnioski muszą być zweryfikowane przez pracowników wojewody – mówi Robert Rajtar, kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczucinie.

Pierwsze zasiłki będą wypłacane niezwłocznie, kiedy na konto gminy wpłyną pieniądze od wojewody małopolskiego. Pierwsze wnioski zostały wysłane do wojewody 18 czerwca, w celu weryfikacji. Wojewoda do naszych wniosków zgłosił dodatkowe zastrzeżenia i zażądał wyjaśnień. Teraz uzupełniamy te wnioski, dodajemy w tych dokumentach jakieś nowe pozycje. Uwzględniamy wszystkie zgłoszone zastrzeżenia i wysyłamy do wojewody małopolskiego.

Nawet do 6 tysięcy złotych rządowej pomocy finansowej mieli odbierać mieszkańcy gminy Szczucin poszkodowani w majowych ulewach.  – dodaje Robert Rajtar.

Jako kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej nie składałem takiej deklaracji, ponieważ nie można się zasłaniać datą, jeżeli nie mieliśmy pieniędzy zagwarantowanych. Jestem w kontakcie z pracownikami wydziału polityki społecznej wojewody małopolskiego. Natomiast środki pieniężne, jakie przysyła wojewoda, są też po akceptacji przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Także w tej chwili nie jesteśmy w stanie ocenić, kiedy te pieniądze wpłyną do gminy.

W gminie Szczucin najbardziej w powodziach ucierpiały miejscowości Zabrnie, Brzezówka i Suchy Grunt. Do wojewody małopolskiego zostało przesłanych blisko 700 wniosków o przyznanie zasiłku.

źródło: RDN Małopolska 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 11 lipca 2019 o 11:13
    jan :
    No, Panie Pośle może teraz Pan zainterweniuje. Wiem, że już po wyborach i nie ma pośpiechu dla Was ale ludzie czekają. Przed wyborami w kilka godzin organizował Pan wizyty a teraz co? Mam świadomość, że była burmistrz z Brzeszcza przeżywa swój kolejny "sukces" w Europarlamencie a kłamca premier ogarnia sadzenie 500 mln drzew w pół roku, ale co to dla Was. Czekamy na interwencję. Pozdrawiam.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 10)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)