Dzisiaj:
Środa, 27 marca 2019 roku
Benedykt, Ernest, Ernestyn, Jan, Lidia, Rościmir, Rupert

Akcja „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie”

14 kwietnia 2018 | Brak komentarzy

Policjanci dąbrowskiej „drogówki” wraz z Grupą Motocyklową „POWIŚLE” aktywnie włączyli się w akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego pod nazwą „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie”. Akcja ta została przeprowadzona na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Szczucin.

Założeniem akcji było uświadomienie i przypomnienie kierowcom, że wśród uczestników ruchu drogowego są również kierujący jednośladami, których trudniej jest dostrzec na drodze niż jadący samochód.

Dlatego też należy bacznie obserwować otoczenie pojazdu w lusterkach, szczególnie przy podjęciu decyzji o wykonywaniu manewrów na drodze np. wyprzedzania, skręcania itp. Natomiast poruszającym się jednośladami została zwrócona szczególna uwaga na ograniczenia prędkości oraz dostosowanie jej do panujących warunków na drodze. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli przez funkcjonariuszy Policji, mieli możliwość porozmawiać z motocyklistami z grupy motocyklowej Powiśle od, których otrzymywali naklejki na pojazdy o treści: „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie”.

inf i foto: KPP w DT 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)