Dzisiaj:
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 roku
Asteria, Bernard, Bogdan, Borys, Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec, Prochor, Wierzchosław

Biblioteka zaprasza na „Narodowe Czytanie”

29 sierpnia 2017 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej już po raz kolejny bierze udział w „Narodowym Czytaniu”. VI edycja akcji propagującej polską literaturę i wzmocnienie narodowej tożsamości odbędzie się 2 września o godz. 10:30 w MBP.

W poprzednich latach cała Polska czytała m.in. „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza czy „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. W tym roku głosujący na stronie Kancelarii Prezydenta RP wybrali lekturę „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz stworzył swój arcydramat – barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach.

Wszystkich chętnych do wysłuchania interpretacji „Wesela” zapraszamy w sobotę 2 września na godz. 10:30. do dąbrowskiej książnicy. Czytanie odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej i burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)