Dzisiaj:
Piątek, 19 kwietnia 2019 roku
Adolfa, Leona, Tymona, Włodzimierza

„Cordare” zaprasza na II turniej szachowy

12 kwietnia 2018 | Brak komentarzy

Już drugi raz fundacja „Cordare”, założona przez ks. dr hab. Roberta Biela, organizuje otwarty turniej szachowy Powiśla Dąbrowskiego. Sądząc po sukcesie pierwszej edycji, która przyciągnęła 114 osób (!) z całego regionu i trwających wciąż zapisach, sportowe starcie oparte na zasadach fair – play, wyznaczone na 14 kwietnia (godz. 10), zgromadzi jeszcze więcej pasjonatów szachów.

To druga tego typu impreza, ale już na stałe zapisała się w kalendarzu znaczących wydarzeń Powiśla Dąbrowskiego.

Zainteresowanie jest tak duże, że już w kilka dni od ogłoszenia, na turniej zapisało się kilkadziesiąt osób, a po pierwszej edycji uczestnicy zachęcali organizatorów do powtórzenia, zakończonej sukcesem, imprezy.

II turniej szachowy odbędzie się 14 kwietnia o godz. 10 w dąbrowskiej hali sportowej im. Agaty Mróz.

Nie sposób wyliczyć wszystkich korzyści płynących z szachów, ale rozwijanie logicznego i strategicznego myślenia, ćwiczenie koncentracji i cierpliwości, uczenie szacunku wobec rywala, umiejętności pogodzenia się z porażką oraz zasad fair play, przemawiają za tym, że już tak wiele osób zgłosiło swój udział w imprezie, a kolejni uczestnicy wciąż napływają.

Zasadniczym celem organizacji turnieju jest integracja międzypokoleniowa, pięknie odzwierciedlona w zeszłorocznych rozgrywkach, kiedy do stołów szachowych zasiedli sześcio– i siedemdziesięciosześciolatek. Grali wspólnie młodzi i starsi, mieszkańcy Dąbrowy, Powiśla i uczestnicy spoza naszego regionu.

Organizatorom zależy, by i tego roku turniej zgromadził nie tylko mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej, ale całego Powiśla. Oczywiście sama impreza skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, gdyż fundacja „Cordare” kładzie nacisk także na podnoszenie kultury spędzania wolnego czasu.

Fundacja „Cordare” podkreśla życzliwość włodarzy Dąbrowy Tarnowskiej i wsparcie kierownictwa Referatu Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miasta przy organizacji imprezy.

Turniej skierowany jest do przedstawicieli wszystkich kategorii wiekowych. Sędzią będzie Czesław Markiewicz. Dla zwycięzców szachowych potyczek przewidziano nagrody:

– puchar Fundacji „Cordare”

– puchar dla Najlepszego Zawodnika Powiśla Dąbrowskiego

– puchar dla Najlepszego Juniora Turnieju

– puchar dla Najlepszego Duetu Rodzinnego

– nagrodę specjalną Fundacji „Cordare” – stypendium (1000 zł) dla Najlepszego Juniora Powiśla Dąbrowskiego (zwycięzca nie może mieć ukończonych 18 lat).

W każdej kategorii honorowane będzie także drugie i trzecie miejsca.

Na tegoroczny turniej puchary ufundowali: poseł Wiesław Krajewski, europoseł Czesław Siekierski oraz burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom turnieju ciepły posiłek i napoje.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 kwietnia, do godz. 12. poprzez serwis cheesarbiter, e – mail lub telefonicznie.

E – mail i telefon kontaktowy: czes.mar@interia.pl

Tel: 697 – 488 – 747.

Listę startową zawodników można sprawdzić tutaj:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_158/

us

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)