Dzisiaj:
Poniedziałek, 5 grudnia 2022 roku
Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna, Pęcisława, Saba

CZĘŚĆ ZAPORY CHRONIĄCEJ PRZED ASF GOTOWA

23 listopada 2021 | 1 komentarz

Zasieki widać już w Łęgu Tarnowskim i w Żabnie. Następnie płot ma zostać wybudowany w kierunku Olesna. Zapora ma ograniczyć przemieszczanie się dzików i rozprzestrzenianie się groźnego wirusa, który dziesiątkuje hodowle świń.

Płot o wysokości ponad półtora metra składa się z drewnianych pali, na których jest rozciągnięta siatka.

Jak mówi Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie Paweł Wałaszek, ogrodzenie jest bardzo potrzebne, by w humanitarny sposób odizolować zarażone grupy dzików.

Ma on fizycznie odgrodzić dwie strefy, w których występuje ASF, od strefy wolnej. Ma ograniczyć przemieszczanie się zwierząt ze wschodu na zachód, aby całkowicie wyeliminować zagrożenie. Każde działanie, które ma na celu zapobieganie powstawaniu tej choroby, uważam za zasadne. Jeśli powstrzymamy migrację dzików, które są wektorami przeniesienia tej choroby, to uważam, że to ogrodzenie zda egzamin.

Zapora będzie miała w sumie ponad 40 km długości. Stanie wzdłuż nieczynnej linii kolejowej z Tarnowa do Szczucina. Budowę i wykonanie płotu zlecił wojewoda małopolski.

źródło: RDN Małopolska

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 25 listopada 2021 o 14:20
    Julka :
    To jest następna propaganda wiem od myśliwego który odstrzeli 100 dzików i po przebadaniu wyszło ze ani jeden nie był chory. Dawniej jak leżał zdechły ptak w krakach to go robaki zjadły i po wszystkim a teraz leży zdechły ptak w krzakach to trzeba wybić całą fermę drobiu i spalić bo jest natychmiast ptasia grypa w całej Europie
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)