Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

DĄBROWSCY POLICJANCI SZKOLĄ RODZICÓW

30 stycznia 2023 | Brak komentarzy

Najbliższe dwa tygodnie dla dąbrowskich stróżów prawa upłyną pod kątem wzmożonych działań na rzecz bezpieczeństwa młodszych i starszych uczniów szkół.

Policjanci drogówki będą kontrolować autokary wyruszające na zimowiska oraz służyć pomocą wszystkim zmotoryzowanym. Natomiast profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wolnym od nauki rozpoczęła się dużo wcześniej, a swoim zasięgiem objęła również rodziców.

W piątek (27.01.br.) dąbrowscy funkcjonariusze przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Szarwarku praktyczne szkolenie dla rodziców z wykorzystaniem walizki profilaktycznej zawierającej imitacje środków odurzających. Omówiono również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania policjanci przekazali rodzicom podstawowe informacje na temat rodzajów narkotyków lub dopalaczy, a także na temat symptomów i objawów, które mogą świadczyć o zażywaniu środków psychoaktywnych. Zwrócono uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą zażywanie ww. środków, a także przedstawiono zawartość kuferka, wewnątrz którego znajdują się imitacje środków odurzających oraz przedmiotów pomocniczych. Policjanci omówili odpowiedzialność prawną nieletnich, konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań oraz środki wychowawcze, które wobec nieletnich może zastosować sąd rodzinny. Natomiast funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki, przypomnieli o właściwym zachowaniu się w obrębie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach oraz noszeniu elementów odblaskowych przez dzieci i młodzież, które zwłaszcza w ponure dni przyczynią się do polepszenia ich widoczności na drodze.

Połowa roku szkolnego to czas, na odpoczynek i wytchnienie przed kolejnym półroczem. Ważne, aby ten czas nie prowadził do niebezpiecznych sytuacji.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)