Dzisiaj:
Piątek, 26 kwietnia 2024 roku
Klaudiusza, Marceliny, Marii, Marzeny

Debata społeczna w Szczucinie (FILM)

1 czerwca 2017 | komentarze 3

30 maja br. w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Szczucin odbyła się inauguracyjna debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Debata została zorganizowana i przeprowadzona przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Komisariatu Policji w Szczucinie.

Celem przeprowadzonego spotkania było zaprezentowanie stanu bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Szczucin w tym również dotyczącego ruchu drogowego, w odniesieniu do całości Powiatu, upowszechnienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia do diagnozy aktualnych zagrożeń społecznych najbardziej dokuczliwych dla środowiska lokalnego, promocję aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”, oraz zaprezentowanie działań profilaktycznych realizowanych na podległym terenie przez Komisariat Policji w Szczucinie i Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

W debacie udział wzięło około 35 osób. Oficjalnego otwarcia debaty i przywitania gości dokonał nadkom. Mirosław Strach – Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, który wprowadził uczestników spotkania w tematykę debaty.

Prelegentami debaty byli: podinsp. Bogumił Jedynak Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie oraz kom. Jarosław Kmieć – Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wśród zaproszonych gości w debacie uczestniczyli: Andrzej Gorzkowicz – burmistrz Szczucina, Marek Kopia – v-ce starosta dąbrowski, Stanisław Ryczek – zastępca burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Agnieszka Beker – przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczucinie, Krzysztof Korzec – wójt Gminy Mędrzechów, Kazimierz Olearczyk – wójt Gminy Bolesław, przedstawiciele gmin powiatu dąbrowskiego, Dyrektorzy oraz przedstawiciele placówek oświatowych z terenu gminy Szczucin.

Po wystąpieniach prelegentów rozpoczęła się dyskusja, oraz pytania uczestników debaty. Głos zabierali przedstawiciele lokalnych samorządów. Każdy z zabierających głos, podając różne napotkane przypadki powiązane z podejrzeniami przemocy w rodzinie zwracał się z prośbą do prelegentów o podanie sposobów rozwiązania tych problemów. Szeroko poruszono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym szczególnie w kontekście systematycznie wzrastającego natężenia ruchu na drodze krajowej nr 73 oraz proponowanej przez GDDKiA likwidacji trzech przejść dla pieszych zlokalizowanych w obrębie gminy Szczucin. Prelegenci wyjaśnili zasady i przepisy obowiązujące przy lokalizacji przejść dla pieszych jak również aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące pieszych i kierujących pojazdami w obrębie przejść dla pieszych. Poruszono również temat konieczności zwiększenia liczby ciągów pieszo – rowerowych wzdłuż dróg o największym natężeniu ruchu.

Jednym z wniosków Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosława Stracha w ramach działań pod nazwą „Dzielnicowy bliżej nas” było utworzenia w Urzędzie Gminy Bolesław i Urzędzie Gminy Mędrzechów punktu przyjęć interesantów dla dzielnicowych z tych gmin. Wójtowie wymienionych Gmin jak również zebrani goście bardzo pozytywnie odnieśli się do tej propozycji.

KPP w DT/ e-Kurier Dąbrowski


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 2 czerwca 2017 o 18:02
    Cień :
    Trafnie została wybrana gmina do dyskusji o bezpieczeństwie bo właśnie ta gmina nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +11 (w sumie : 13)
  2. 3 czerwca 2017 o 19:36
    powiatowy :
    "cień" ty to najlepiej zrobisz jak usuniesz się w cień
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -4 (w sumie : 6)
  3. 4 czerwca 2017 o 19:53
    XYZ :
    Czego oczekują mieszkańcy pyta Pan Komendant.Odpowiedź jest prosta.Bezpieczeństwa. Będą wzmożone działania Policji .Otóż były i będą lecz nie ma się to nijak do takiego zwykłego namacalnego bezpieczeństwa w naszym rejonie od wielu, wielu lat.Ludzie tracą życie, a mordercy cieszą się wolnością. Nawiążę też do debat na temat przemocy w rodzinie i pomocy ofiarom przemocy.Debaty świetne, lecz kobieta i jej dzieci ofiary przemocy ze strony męża i teściowej nigdzie nie znalazły pomocy to fakt autentyczny, gdyż wdrożono procedury i jakoś zagubiła się ta konkretna pomoc.Debaty są bardzo modne lecz kto w nich uczestniczył i ile dowie się z tego społeczeństwo.Liczą się konkretne wymierne działania.Niestety takich zwyczajnie nie ma.To bardzo smutne.Niestety nasza społeczność dość boleśnie w wielu przypadkach to odczuwa.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)