Dzisiaj:
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 roku
Antoni, Jan, Rościsław

DODATKOWE BUSY I ŁATWIEJSZA KOMUNIKACJA

11 stycznia 2022 | komentarze 4

Mieszkańcom gminy Gręboszów będzie łatwiej dostać się do lekarza czy na zakupy.  Samorząd uruchamia specjalną linię autobusową. Nowe rozwiązanie komunikacyjne ma zdecydowanie ułatwić mieszkańcom życie.

Jak powiedział w programie ‘Słowo za Słowo’ wójt Krzysztof Gil, pierwsze autobusy mają wyjechać na drogi już w marcu.

Mieszkańcy od dawna zgłaszali potrzebę utworzenia takich linii autobusowych – dodawał na antenie Radia RDN Małopolska.

Często seniorzy nie mają jak się dostać do lekarza do Gręboszowa, czy nawet do sklepu na zakupy. Stworzymy linię autobusową, która będzie przejeżdżać przez wszystkie miejscowości w gminie, a jest ich piętnaście. Te busy będą dopasowane do busów wylotowych z Gręboszowa, między innymi na Tarnów i Dąbrowę Tarnowską, tak żeby mieszkaniec, który dojeżdża do Gręboszowa mógł się przesiąść i jechać w innym kierunku, jeżeli ma taką potrzebę.

Łącznie władze Gręboszowa planują utworzenie kilku kursów, tak aby o każdej porze dnia mieszkańcy mieli zapewniony dojazd do centrum gminy.

Planujemy zrobić cztery kursy. To będzie jedna pętla, ale w formie ósemki. W tym środku zawsze będzie Gręboszów, więc w ciągu tych piętnastu minut mieszkaniec będzie w stanie znaleźć się czterokrotnie w Gręboszowie.

Jak zapowiada wójt gminy Gręboszów, cena za autobusy nie będzie wysoka.

Gmina otrzymała środki na ten cel z rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych w wysokości 130 tysięcy złotych. Gmina musi dopłacić jedynie 10 procent wszystkich kosztów.

źródło: RDN Małopolska

fot. UG Gręboszów


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 12 stycznia 2022 o 06:48
  XD:) :
  To znaczy, że mieszkaniec będzie mógł przebywać w Gręboszowie dłużej i częściej niż wójt. Nawet super...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 14)
 2. 12 stycznia 2022 o 10:33
  Pytający :
  Cena za autobusy nie będzie wysoka czy cena za przejazdy? Poczekamy jak się pojawią, to się przekonamy. Inflacja postępuje, tarcze osłonowe nie będą trwać wiecznie, więc może się okazać, że tańszy będzie przejazd TAXI. Ale nie martwmy się, "POLSKI ŁAD" wszystko zweryfikuje - na razie zaczął się od przeprosin jego twórców za bałagan, nieprawidłowości oraz inne niejasne aspekty. Zobaczymy, z jakimi budżetami w 2023 roku wystartują polskie samorządy. A czy wiecie ( zwłaszcza młodzi czytelnicy) ile na dzień dzisiejszy wynosi zadłużenie ZUS? A dług publiczny? A zadłużenie Gręboszowa w odniesieniu do wieloletniej prognozy jego pokrycia - i to, ile chce uzyskać samorząd kasy za wpływy ze sprzedaży nieruchomości. O tym się nie mówi, a warto.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 18)
 3. 12 stycznia 2022 o 14:20
  lustereczko :
  A potem jak się okaże, że będzie mało chętnych do korzystania z takiej komunikacji, to stanie się to samo za jakiś czas co z PKS, chyba że gmina dopłaci do cen biletów, których ceny w takiej sytuacji muszą wzrosnąć. A dlaczego nie, przecież podatki jedne z najwyższych w powiecie, to oprócz płacenia bardzo wysokich poborów dla wójta ( i innych pracowników), gmina też powinna dopłacać i to także w wysokim stopniu do komunikacji.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 4. 12 stycznia 2022 o 18:04
  stasek :
  Najpierw niech zacznie jeźdxić to zobaczymy czy jest potrzebny, jak nie będzie chętnych to zostanie rowerek albo piechotka. Oba środki lokomocji to zdrowie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)