Dzisiaj:
Poniedziałek, 16 grudnia 2019 roku
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława

Egzamin na kartę motorowerową i rowerową

13 lipca 2011 | Brak komentarzy

21 lipca 2011 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Ośrodkiem Nauki Jazdy „JEDYNKA” przeprowadzą egzamin na kartę motorowerową i kartę rowerową.

Część teoretyczna zostanie przeprowadzona o godzinie 9.00 w Dąbrowie Tarnowskiej – Osiedle Westerplatte 5  ( sala wykładowa Ośrodka Nauki Jazdy „JEDYNKA” ).

Egzamin zostanie przeprowadzony w formie testu i obejmował będzie sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania, czynności kontrolno-obsługowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku.
Część praktyczna zostanie przeprowadzona o godzinie 12.00 na placu manewrowym Ośrodka Nauki Jazdy „JEDYNKA” znajdującym się w Dąbrowie Tarnowskiej przy ulicy Szkolnej.
Egzamin praktyczny polega na wykonaniu dwóch zadań egzaminacyjnych na placu manewrowym:
Zadanie 1 – przygotowanie się do jazdy oraz sprawdzenie stanu technicznego i podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy.
Zadanie 2 – slalom – jazda po łukach w kształcie cyfry 8 ( dwa razy ) oraz pomiędzy 5 pachołkami bez podpierania się nogami, najeżdżania na linie i potrącania pachołków.

Zgłoszenie oraz zgodę prawnych opiekunów na udział w egzaminie należy przekazać  do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w terminie do dnia 19 lipca 2011 r. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, imiona rodziców, numer pesel oraz adresa zamieszkania.
Uczestnicy we własnym zakresie zapewniają motorowery i rowery niezbędne do przeprowadzenia części praktycznej egzaminu.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)