Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

ELIMINACJE POWIATOWE OKR W DĄBROWIE

2 marca 2023 | Brak komentarzy

W trudnym czasie popandemicznym i wojennym odbyła się 58. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Dąbrowie Tarnowskiej (eliminacje dla powiatu dąbrowskiego).

Głównym organizatorem tej ogólnokrajowej rywalizacji jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, eliminacje przeprowadzono dzięki prężnej współpracy Dąbrowskiego Domu Kultury i Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu (Biuro Organizacyjne w Tarnowie).

Zgłosiły się cztery bardzo wrażliwe młode kobiety (uczennice I LO w Dąbrowie) i dorosła (absolwentka tej szkoły). Każda z prezentacji była oryginalna i dowodziła dużego wkładu pracy w interpretację tekstu oraz wysokiego poziomu merytorycznego. Obsadzone zostały wszystkie regulaminowe kategorie: turniej recytatorski, poezja śpiewana i „wywiedzione ze słowa”.
Jury w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Jakub Rzeszuto, Paweł Chojnowski (członkowie) po przesłuchaniu uczestników postanowiło nagrodzić następujące osoby:

• turniej poezji śpiewanej:
Nagroda – Patrycja Cudak (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)

• turniej recytatorski, szkoły:
Nagroda – Julia Kądzielawa (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)

• turniej recytatorski, dorośli:
Nagroda – Oliwia Trójniak

• wywiedzione ze słowa
Nagroda – Oliwia Trójniak.

Do etapu rejonowego w Tarnowie jury deleguje laureatów. DDK ufundował nagrody książkowe dla laureatów i dyplomy dla wszystkich uczestników.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)