Piątek, 26 kwietnia 2024 roku
Klaudiusza, Marceliny, Marii, Marzeny

Halowe Mistrzostwa Małopolski w Łucznictwie

4 lutego 2013 | komentarze 3

Z udziałem 68 zawodniczek i zawodników reprezentujących 7 klubów Małopolski, w hali sportowej Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Małopolski – 2013.

Otwarcia zawodów dokonał Honorowy prezes Małopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – Mieczysław Nowakowski, w asyście Marty Dudek – prezesa Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT”, organizatora imprezy.

Dąbrowski klub pod wodzą trenerów: Beaty Chmielewskiej oraz Jerzego Kozaka, reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek w kategorii seniorów i juniorów. Warto zaznaczyć, że w kategorii juniorskiej wystartowało dwoje zawodników z niższej kategorii (młodzik): Wiktoria Malik oraz Grzegorz Warias.

Sensacją wśród mężczyzn w kategorii open było zwycięstwo 16-letniego Krystiana Molendy z „Grota” Zabierzów, który w finale turnieju pokonał swego rówieśnika Macieja Matejko z „Zamku Suskiego” 7:3. W pojedynkach turniejowych pokonali starszych, bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników z Płaszowianki oraz Dąbrovii.

W przeciwieństwie do mężczyzn w kategorii kobiet o czołowe miejsca walczyły doświadczone i utytułowane łuczniczki. W finale wystąpiły zawodniczki „Dąbrovii” Dąbrowa Tarnowska – Katarzyna Mickiewicz pokonała Agatę Bulwę w setach 6:0. W walce o brązowy medal pojedynkowała się również para klubowa, tym razem z „Grota” Zabierzów. Tutaj Karina Lipiarska pokonała Karolinę Szajnowską 6:4.

Na etapie kwalifikacji (60 strzał z odległości 18 m do tzw. trójek) sklasyfikowano kategorię juniora młodszego (kadeta). W juniorkach młodszych najlepszą była Anna Forgiel (Dąbrovia) przed Pauliną Kamińską (Sokole Oko Zawadka) i Wiktorią Malik (Dąbrovia). W juniorach młodszych pierwsze miejsce zajął Maciej Matejko (Zamek Suski) przed Krystianem Molendą i Jakubem Dudkiem (obaj „Grot” Zabierzów).

Wręczenia medali, dyplomów i nagród rzeczowych dokonała Pani sekretarz Gminy Zabierzów – Wioletta Matejczyk – w asyście Marty Dudek, prezesa „Grota” i sędziego głównego zawodów – Mirosława Jabłońskiego.

Wykorzystano materiały ze strony internetowej Klubu „Grot” Zabierzów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).