Dzisiaj:
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 roku
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz, Ludwik, Piotr, Sebald

Hospicjum dziękuje Niezrzeszonym Dąbrowiakom

3 lutego 2013 | 1 komentarz

Niezrzeszeni Dąbrowiacy z Chicago i tym razem pamiętali o pacjentach Hospicjum Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej ofiarując na ich potrzeby kwotę 9 300 zł, zebraną podczas ubiegłorocznego Balu Charytatywnego.

To bardzo budujące, że tak wiele osób jest otwartych i wrażliwych na cierpienie drugiego człowieka i na miarę własnych możliwości pragnie w tym cierpieniu nieść ulgę.

Mając świadomość, że bez ludzkiej życzliwości i wsparcia organizacja tak ogromnego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa, w imieniu chorych i pracujących z serca dziękuję wszystkim, którzy poprzez różnoraką formę zaangażowania, a także uczestnictwo w Balu, kolejny raz wspomogli działalność naszej Placówki.

Za przekazane nam przez Przedstawiciela Niezrzeszonych Dąbrowiaków, Pana Sławomira Miodowskiego środki, zakupiliśmy specjalistyczne materiały opatrunkowe niezbędne w leczeniu ran, które tak często są dodatkowym źródłem cierpienia dla naszych nieuleczalnie chorych pacjentów.

Dzięki Wam ich cierpienie będzie bardziej znośne.

Dziękując, z serca życzymy, aby Pan wynagrodził wszelkie czynione przez Was dobro i każdy nawet najmniejszy gest życzliwości. Niech pomnaża Wasze szeregi, aby nigdy nie zabrakło ludzi o wielkich sercach, bo jak mawiał Richard Dehmel: „Odrobina dobroci od człowieka do człowieka jest lepsza niż miłość do całej ludzkości”.

Urszula Mróz – dyrektor


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 19 stycznia 2017 o 23:17
    CELINA Machaj :
    Piękny gest naszych dabrowiakow z Chicago.Jest to gest czynione przez wiele lat. Pieniądze trafiają do rzeszy potrzebujących.Należą się słowa uznania organizatorom balu, podziękowania za pracę .Dziękować należy też wszystkim uczestnikom którzy wnoszą wkład finansowy. Życzę Wam Kochani wielu takich inicjatyw.Z pozdrowieniami i życzeniami pomyślności w Nowym Roku.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)