Dzisiaj:
Piątek, 19 kwietnia 2019 roku
Adolfa, Leona, Tymona, Włodzimierza

Joanna Mazur gościła w PCEiKZ w Szczucinie

14 września 2018 | Brak komentarzy

W Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gościła paraolimpijka Joanna Mazur. Mieszkanka powiatu dąbrowskiego, nie widzi – biega z opaską na oczach, w zupełnej ciemności.

Startując w jednej z najtrudniejszych kategorii na 1500 m (5:14.99) oraz w biegu na 400 m, pod przewodnictwem Michała Stawickiego wywalczyła w Berlinie złoty medal mistrzostw Europy niepełnosprawnych.

Joanna Mazur wraz z Michałem Stawickim wywalczyli również srebrny medal na dystansie 200 m oraz brązowy medal na dystansie 100 m.

Z tegorocznych Mistrzostw Europy polska reprezentacja przywiozła 61 medali, bezapelacyjnie wygrywając klasyfikację medalową i wyprzedzając o 12 medali drugą w klasyfikacji reprezentację Ukrainy. Jedna dziesiąta zdobytych przez Polaków medali to dorobek tarnowskich zawodników.

Spotkanie Joanny Mazur, która zmaga się z niepełnosprawnością (utrata wzroku wynikająca z wady genetycznej), z młodzieżą szkolną w rodzinnym miasteczku okazało się bardzo ciekawe, pełne energii i pozytywnych emocji.

Wszystkich zgromadzonych, a w szczególności bohaterkę spotkania Joannę Mazur powitała dyrektor szkoły Magdalena Mach – Surowiec. Słowa uznania oraz symboliczny bukiet kwiatów wręczył Marek Kopia wicestarosta dąbrowski gratulując w imieniu Zarządu Powiatu Dąbrowskiego tak wspaniałych osiągnięć.

Następnie Asia opowiadała o swojej karierze sportowej i drodze jaką musiała przejść, aby osiągnąć sportowe sukcesy. Mistrzostwa Europy w Berlinie to kolejny etap w procesie przygotowań do igrzysk paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.

powiatdabrowski.pl

Obejrzyj:
Na Powiślu- „Mistrzyni ze Szczucina”


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)