Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Marii Magdaleny, Władysława, Włodzisława

JUBILEUSZOWE SPOTKANIE DKK DLA DOROSŁYCH

18 czerwca 2022 | 1 komentarz

Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych miało odświętny charakter ze względu na 15. rocznicę powstania klubu. W środę 15 czerwca br. członkowie DKK mogli celebrować ten jubileusz przy okazji dyskusji o książce „Doktor Anna” Ałbeny Grabowskiej.

Z okazji 15 lat istnienia DKK w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, nie mogło zabraknąć również okolicznościowego tortu.


Książka pt. „Doktor Anna” stanowi cz. II cyklu „Uczniowie Hipokratesa”, tytułowa bohaterka to doktor Anna Tomaszewicz. Poznajemy ją w momencie zakończenia studiów medycznych na Uniwersytecie w Zurychu. Wraca wówczas do Warszawy, aby rozpocząć własną praktykę lekarską. Akcja książki toczy się w latach 70. XIX wieku. Ałbena Grabowska wnikliwie opisuje klimat XIX-wiecznego grodu nad Wisłą, w pełni oddając klimat epoki. Był to czas, kiedy kobiety musiały walczyć z postrzeganiem przez pryzmat własnej płci i narzucanych przez społeczeństwo ograniczeń. To napisana z rozmachem opowieść o realizacji własnych marzeń i podążaniu za swoim powołaniem pomimo trudności. Główna bohaterka jest zdecydowana, żeby być lekarką i korzystać z wiedzy, którą zdobyła w czasie studiów. Dzięki uporowi i konsekwencji udaje jej się pracować tak, jak chce. Autorka umiejętnie wplata w fabułę historie ludzi zasłużonych dla rozwoju medycyny. Są to fascynujące osobowości, które swoją pasją i determinacją przecierają szlaki kolejnym pokoleniom. Jest to ukazanie procesu rozwoju nauki, który wpłynął na obecny kształt medycyny. Powieść czyta się z dużą przyjemnością, którą potęguje świadomość, że została ona oparta na faktach.

Następne spotkanie DKK odbędzie się po wakacyjnej przerwie 21 września o godz. 16:00. Rozmowa będzie toczyć się wokół książki autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 18 czerwca 2022 o 23:13
    Mieszkaniec Nadbrzeżnej :
    Czytamy w komentarzach w internecie o zwyrodnialcach, którzy w różny sposób pozbywają się zwierząt domowych: psów i kotów (szczeniąt). Na terenie Dąbrowy Tarnowskiej jest to rzecz nagminna. Co najmniej od 3 lat kilka razy w roku na ulicy Nadbrzeżnej podrzucane są małe kotki. Ostatnio 3 tygodnie temu mały kilkutygodniowy kotek został wyrzucony najprawdopodobniej z samochodu na środku ulicy tak, jak w poprzednich latach. Najprawdopodobniej samochód musiał jechać od strony Oleśnicy, bo został wyrzucony po prawej stronie. Specjalnie zamontowałem na domu kamerę, żeby w końcu dopaść tego skur....syna i podać sprawę do prokuratury. W dzisiejszym czasie jeśli nie chce się posiadać młodych szczeniąt czy kociąt wystarczy udać się na lecznicę i zasięgnąć rady u weterynarza. Trzeba być skończonym bydlęciem, żeby w ten sposób obchodzić się ze zwierzętami. Jedzie samochód wyrzuca na ulicę koty, psy nie myśląc, że pozbawia ich w ten sposób życia, a przyjdzie niedziela leci wielki chrześcijanin do kościoła i udaje katolika. Gospodarz decydując się na psa lub kota powinien wziąć za niego odpowiedzialność, a karą dla takiego gospodarza nie powinien być mandat lub więzienie, tylko należałoby jego wziąć do weterynarza i poddać kastracji.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 14)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)