Dzisiaj:
Czwartek, 3 grudnia 2020 roku
Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz, Unimir

„KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”

21 września 2020 | Brak komentarzy

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w piątek dąbrowscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na jednej drodze, w różnych miejscach.

Policjanci mają świadomość tego, że wielu kierowców jedynie na pokaz utrzymuje dozwoloną prędkość, i natychmiast przyśpiesza gdy tylko minie patrol, stąd piątkowe działania.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęli kontrole od ustawienia punktu pomiaru prędkości pojazdów wjeżdżających z powiatu tarnowskiego do powiatu dąbrowskiego, a kolejny radiowóz czekał w Szczucinie, następnie swoje położenie zmienili na drogi boczne również prowadzące z Dąbrowy Tarnowskiej w stronę Szczucina. Dzięki współpracy patroli, mundurowi mogą wyeliminować z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Nieodpowiedzialnych kierowców nie brakuje. Dąbrowska drogówka w samo południe w miejscowości Dąbrówki Breńskie zatrzymała do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Volkswagen w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 21 km na obszarze zabudowanym. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Mędrzechów prowadzi swój pojazd pod wpływem alkoholu i posiada go w organizmie ponad promil. Pojazd został zabezpieczony, 59-latek stracił prawo jazdy, a teraz czeka go sprawa w sądzie. Łącznie podczas dzisiejszych działań dąbrowscy policjanci ujawnili blisko 48 naruszeń w ruchu drogowym.

KPP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)