Dzisiaj:
Czwartek, 20 czerwca 2019 roku
Bogny, Bożeny, Franciszky, Michały, Rafały

Klasa straży granicznej w dąbrowskim liceum

11 października 2018 | komentarze 2

3 października 2018 r. w Nowym Sączu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Powiatem Dąbrowskim, reprezentowanym przez starostę dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, reprezentowanym przez dyrektor Barbarę Golemo, a Karpackim Oddziałem Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich reprezentowanym przez Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk.SG Stanisława Laciugę.

Porozumienie dotyczy współpracy w prowadzeniu klasy Straży Granicznej w dąbrowskim liceum.

Inicjatywa ta ma na celu przygotowanie młodzieży do służby w Straży Granicznej lub w innych służbach mundurowych, jak również wychowanie w duchu patriotyzmu, pielęgnowania tradycji narodowych i pamięci walk w obronie granic oraz niepodległości Polski.

Strony porozumienia zobowiązały się do udzielania sobie wsparcia, praktycznej pomocy, współdziałania i konsultacji w prowadzeniu klasy Straży Granicznej.

Uczniowie realizujący program klasy SG będą brali udział w zajęciach prowadzonych w szkole przez ppłk. SG Andrzeja Ziobrowskiego a także w szkoleniach w obiektach Straży Granicznej.

powiatdabrowski.pl

 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 11 października 2018 o 20:14
  Inny :
  WOW! Wreszcie jakiś kierunek, który daje perspektywy... pozostaje tylko pytanie, czy tylko z nazwy, czy LO zrobi coś pod kątem praktycznej nauki zawodu....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 8)
 2. 17 października 2018 o 07:03
  Anonim :
  bardzo fajna inicjatywa. Mam nadzieję że będzie to klasa na wysokim poziomie. LO w Dąbrowie zawsze było dobre
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 5)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)