Dzisiaj:
Środa, 3 marca 2021 roku
Asteriusz, Hieronim, Kunegunda, Lucjola, Maryna, Wierzchosława

KOMEDIA, HORROR, DOKUMENT

19 lutego 2021 | Brak komentarzy

Kino „Sokół” na II połowę lutego szykuje trzy tytuły: dwa dla dorosłych i trzeci dla dzieci (19-25.02). Będą to: topowy brytyjski horror „Saint Maud”, familijna animacja „O czym marzą zwierzęta” i elektryzujący dokument „Helmut Newton. Piękno i bestia”.

Pierwszy z nich (seanse o 20:00, z wyj. poniedziałku i środy – 20:15) to filmowa opowieść w reż. Rose Glass o pielęgniarce hospicyjnej Maud, niedawno nawróconej na katolicyzm, która ma obsesję na punkcie byłej tancerki, którą opiekuje się, wierząc, że musi ocalić swoją duszę.

Maud jest młodą dziewczyną, która przyjeżdża do luksusowej posiadłości Amandy – byłej tancerki, która w ostatnich miesiącach życia korzysta z niego bez skrupułów. Dziewczyna przekonana o swojej ważniejszej misji, niż tylko opieka nad konającą Amandą, postanawia ocalić jej grzeszną duszę, co wkrótce zamienia się w niebezpieczną obsesję…

Drugi to burzliwa historia życia i kariery słynnego fotografa celebrytów światowych. Nie ma wątpliwości, że w centrum zainteresowania legendarnego artysty były kobiety. Bohaterki jego kultowych portretów i zdjęć w magazynach mody – od Catherine Deneuve do Grace Jones, od Charlotte Rampling do Isabelli Rossellini – nareszcie mają możliwość, aby przedstawić własną interpretację życia i twórczości tego kontrowersyjnego artysty. Portretowane portretują. Jego dzieła były prowokacyjne, niekonwencjonalne i dywersyjne. Sposób w jaki przedstawiał kobiety nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami czy przedmiotami? Film Gero von Boehma intryguje, urzeka, prowokuje (seanse o 18:00, z wyj. poniedziałku i środy – 18:15).

To plany „Sokoła” na najbliższe dni. A co potem? Mamy nadzieję, że nie trzeci lockdown, a raczej czas niezwykłych premier i wielkich kinowych hitów, choćby dopiero jesienią. Warto czekać…

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)