Dzisiaj:
Sobota, 23 stycznia 2021 roku
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

KOMUNIKAT PROBOSZCZA

26 marca 2020 | komentarzy 9

O nowych zmianach informuje ks. proboszcz Stanisław Cyran. 

I wyjaśnienie: We Mszy św. czy to w dni powszednie, czy w niedziele, może brać udział: maksymalnie 5 osób;  tylko ci, którzy zamówili intencje mszalne na ten dzień; tylko te osoby, które uprzednio telefonicznie zgłosiły udział we mszy na numer: 664 397 237; wejście do świątyni dla osób, które zgłosiły udział we Mszy św. jest od strony zakrystii – drzwi po lewej stronie.

II wyjaśnienie

Od czwartku 26 marca br., kościół parafialny w ciągu dnia będzie otwarty, by dać możliwość indywidualnej modlitwy.

Wznawiamy adorację wieczystą w czwartek 26 marca o godz. 7.3o. Będzie się ona odbywała z zastrzeżeniem, żeby liczba osób będących w kościele maksymalnie będzie wynosiła 5 osób.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa prosimy o dostosowanie się do następujących informacji umieszczonych na drzwiach bocznych od strony kaplicy adoracji:

→ Wejście do świątyni możliwe tylko z brelokiem

→ Po modlitwie wychodząc odłóż na miejsce

→ Jeśli brak wolnych breloków – czekaj !!!

→ W świątyni może być maksymalnie 5 osób

III wyjaśnienie: (dotyczy spowiedzi)

W istniejącej sytuacji w parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie jak dotychczas. Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961) wyraźnie wskazuje, że w razie niemożliwości fizycznej obecności penitenta stosuje się inne drogi pojednania, a nie spowiedź. Zawsze, ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”.

Jednak w sytuacjach wyjątkowych, kierując się duszpasterską troską, umożliwiamy skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Prosimy o uprzednie, telefoniczne umówienie pod numerem: 664 397 237.

Proszę śledzić stronę parafialną, tą drogą możemy Wam przekazywać wszelkie informacje.

Proszę o przekazanie tych informacji innym osobom.

Ks. proboszcz Stanisław Cyran

dt.diecezja.tarnow.pl 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 26 marca 2020 o 22:08
  Marcin :
  Czy breloki bedą dezynfekowane?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 10)
 2. 27 marca 2020 o 09:52
  Www :
  Czy to prawda że zamiast zakupu nowych organów zebrane pieniądze będą przekazanna pomoc dla szpitala?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -7 (w sumie : 33)
 3. 27 marca 2020 o 14:36
  wiesław do www :
  Witam, wydaje mi się, że najwięcej w temacie organów mają do powiedzenia ci, którzy na ten cel nie przeznaczyli nawet 1pln ale do dysponowania kogoś pieniędzmi są pierwsi. Skoro pieniądze są zbierane na organy to będą za nie kuponie organy sprawa prosta choć sam nie popieram takiego wydatku. Jeśli chcemy pomóc szpitalowi bądź chcesz pomóc to zrób zbiórkę na pomoc dla szpitala, ludzie pewnie chętnie się złożą jednak nie rozumiem czemu cały czas jest pite do tych organów. Może lepiej byłoby gdyby partia rządząca, która daje 2 mld na szczujnie tvp przeznaczyła te pieniądze na pomoc w tej ciężkiej sytuacji. Jak wiadomo bez telewizji da się obejść. Różnica jest jednak taka, że na organy płacą konkretni ludzie mimo, że będzie to nasze dobro wspólne, natomiast na szczujnie płaci każdy z nas, a pożytku z tego nie ma i nie będzie żadnego. Życzę wszystkim dużo zdrowia w tej trudnej sytuacji i mniej jadu bo wystarczy ten, który płynie codziennie z głównego wydania wiadomości.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 34)
 4. 27 marca 2020 o 15:40
  Anonim :
  Piękny gest!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 2)
 5. 27 marca 2020 o 16:23
  Monika :
  no to szacunek dla księdza ale w sumie tak powinno się zrobić ładny gest
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 8)
 6. 28 marca 2020 o 08:39
  Piotr :
  Organy są w trakcie realizacji, firma która je wykonuje przygotowała już wiele ich elementów. Nie jest więc możliwa rezygnacja z tej inwestycji. Nadto pieniądze zgromadzone na ten cel są daninami prywatnymi i nikomu do tego, aby nimi dysponować na inne cele. Ja od następnego terminu zbiórki zwiększam kwotę na tę składkę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 22)
 7. 28 marca 2020 o 17:18
  Qwert :
  Jakim prawem proboszcz miałby zmienić przeznaczenie środków,które zebrał legalnie na wyraźnie sprecyzowany i konkretny cel? Darczyzny składajac się na organy wiedzą na co się składają i byłoby to poważne naruszenie zasad zbiórki a i chyba prawa gdyby proboszcz tak sobie po prostu zmienil ich przeznaczenie to po pierwsze. Po drugie przypuszczam, że wpłacono już jakieś zaliczki, a wykonawca już wykonał jakiś zakres prac. Nie da się tak po prostu odstąpić. Po trzecie twój wpis uzytkownku "www" to jakieś populistyczne g.... trzeba było iść na plebanię przedstawić się z imienia i nazwiska i powiedzieć że sobie organów nie życzysz i niech ksiądz twojego zdania wysłucha a nie jest one odosobnione i zorganizujesz np. zbiórkę podpisów przeciwników. A teraz zamilcz.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 11)
 8. 31 marca 2020 o 09:58
  Tipi :
  Jestem przeciwniczką organów - dla mnie taka inwestycja (przy ogromie biedy na świecie) jest niechrześcijańska ale TO NIE JEST zadanie proboszcza, czy parafian - zapewnianie opieki zdrowotnej w państwie. Proboszcz jest zwolennikiem obecnej władzy i niestety się z tym nie kryje na wielu Mszach Świętych (które są dla wszystkich) ale on NIE JEST odpowiedzialny za brak pieniędzy na szpitale. Zwolennicy p. Szydło, która wiele razy powtarzała, że wystarczy nie kraść, a pieniądze znajdą się na wszystko, powinni teraz te pieniądze znaleźć - a przynajmniej zapytać ludzi, na których głosowali - GDZIE te pieniądze się podziały?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 9. 31 marca 2020 o 21:29
  Qwert :
  Tipi dokładnie odnośnie Proboszcza, nie dodałem tego że organow nie popieram, ale zbiórka i inwestycja jest legalna. A piniadze wiesz gdzie są, zostały przejedzone na potrzeby przyciągania elektoratu, zamiast oszczędzać na gorsze czasy. Tak się zresztą kończy droga na skróty i pozorne bogacenie się społeczeństwa.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 10)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)