Dzisiaj:
Wtorek, 2 czerwca 2020 roku
Erazma, Eugeniusza, Marii, Marianny, Mikołaja

Koncert noworoczny Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej

14 stycznia 2018 | Brak komentarzy

Koncert noworoczny Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej w Dąbrowskim Domu Kultury od 2012 r. przyciąga liczną publiczność, która chce posłuchać niezwykłych orkiestrowych brzmień. Nie inaczej było w niedzielę, 7 stycznia. Koncert prowadziła dyrektor DDK Paweł Chojnowski.

Widok ponad czterdziestu osób za pulpitami i potęga ich brzmienia od pierwszych dźwięków wywarła na słuchaczach ogromne wrażenie.

W bogatym programie koncertu Orkiestry pod dyrekcją Andrzeja Komorowskiego znalazła się zarówno muzyka rozrywkowa, jak również przeboje muzyki filmowej w niezwykle ciekawych aranżacjach. Usłyszeliśmy brawurowe wykonanie kilkunastu utworów m.in. Pretty Women, Coco Jambo, , Hallelujah, It’s my life, El Condor Pasa, Vabank. Koncert został wspaniale przyjęty przez publiczność, o czym świadczyły owacje na stojąco, na które Orkiestra odpowiedziała utworami El mismo sol i Jak rozpętałem II wojnę światową.

Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej to wizytówka gminy Mędrzechów. Zapewnia oprawę muzyczną uroczystości państwowych, patriotycznych i kościelnych na terenie gminy i powiatu. Ma w swoim repertuarze nie tylko klasyczne utwory komponowane dla orkiestr dętych, ale również transkrypcje największych „przebojów” muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej.

Przez prawie trzydzieści lat działalności Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej przeobraziła się w niesamowity zespół muzyczny, który mimo tego iż amatorski, potrafi zaskoczyć słuchacza wspaniałą muzyką . Wielki potencjał tej Orkiestry tworzą ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki, utalentowani i wrażliwi, którzy odnaleźli swoją pasję w dętej orkiestrze z jej wyjątkową specyfiką. Niezwykle ważna jest rola dyrygenta- Andrzeja Komorowskiego, który prowadzi Orkiestrę od 2011r.- jego osobowość, profesjonalizm i umiejętność porwania za sobą kilkudziesięciu muzyków. Wspólne granie to jednoczenie się w działaniu, odnajdowanie radości w urodzie brzmienia i przekazywanie jej innym.

Galeria zdjęć

UG Mędrzechów


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)