Dzisiaj:
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 roku
Alicji, Alojzego, Marty, Rudolfa, Teodora

LEKCJA NA 12 GWIAZDEK W ZSP NR1

12 grudnia 2018 | 1 komentarz

Najciekawsze było poruszanie tematów, z którymi spotykamy się na co dzień, lecz nie potrafimy się w nich odnaleźć.  – oraz – Zrozumiałam pojęcie UE i zmieniłam swoje myślenie co do uchodźców – podkreślali  uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej po warsztatach europejskich, które 11 grudnia 2018 r. przeprowadzono w ich szkole.

Spotkanie z tematem szczegółowym UNIA I ŚWIAT: Unia Europejska a kryzys migracyjny w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”.

W projekcie uczestniczą szkoły ponadpodstawowe z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie z siecią Europe Direct i Eurodesk.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.

Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności  – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.

Spotkanie w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony m.in. Barbary Golemo, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Sylwia K. Mazur, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Karolina Palimąka, animator młodzieżowy.

Zainteresowani udziałem w kampanii Lekcja na 12 gwiazdek edycja 2018/2019 mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.lekcjana12gwiazdek.eu.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 12 grudnia 2018 o 19:25
    dsa :
    "Zrozumiałam pojęcie UE i zmieniłam swoje myślenie co do uchodźców" chyba ich pogieło, a swoją drogą czy chcemy drugiego Berlina
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -2 (w sumie : 10)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)