Sobota, 27 kwietnia 2024 roku
Anastazego, Martyny, Piotra, Teofili, Zyty

Łucznicy „Dąbrovii” z medalami!

3 sierpnia 2015 | komentarze 3

Wakacje w łucznictwie to okres, w którym rozgrywane są Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pierwsi rywalizowali kadeci.

Ta najliczniejsza grupa wiekowa wśród łuczników, strzelała o medale w Głuchołazach od piątku do niedzieli (31.07-02.08). W gronie ponad 40-tu drużyn z krajowej czołówki nie zabrakło „Dąbrovii”.

Klub pod okiem trenerki Beaty Chmielewskiej reprezentowali: Gabriela Kłos-Kufel, Lidia Milas, Wiktoria Malik, Bartosz Skowron, Grzegorz Warias i Przemysław Gołębiowski.
Medale można było zdobyć zarówno w konkurencji indywidualnej (gdzie było aż 7 szans) jak i zespołowej (drużynowo, MIXT). W pierwszym dniu zmagań były już powody do zadowolenia. Grzegorz Warias na odległości 70m wystrzelał brązowy medal. Następnego dnia Grzesiek nie zwalniał i zdobył kolejne 3 medale. Na odległości 50m srebro, 30m złoto oraz konkurencji Ł-B (50m+30m) złoty medal; potwierdził tym samym, ze należy do ścisłej czołówki kraju. W tym dniu nie tylko Grzesiek stawał na podium. Bartosz Skowron również spisał się bardzo dobrze i wystrzelał brązowy medal na 30m i stanął obok kolegi klubowego na podium. Wśród dziewcząt niewiele zabrakło do zdobycia medali w poszczególnych klasyfikacjach, ale ostatecznie nie stanęły na podium.

Na zakończenie 2-go dnia rozegrano konkurencje drużynowe. Świetne strzelanie zarówno chłopców jak i dziewcząt, dało dobre pozycje wyjściowe po kwalifikacjach. Przełożyło się to w rozstawieniu systemem pucharowym. I tak chłopcy byli rozstawieni z pozycji 3, a dziewczęta z drugiej. Do fazy pucharowej kwalifikowało się tylko 16 drużyn. Kadeci (B.Skowron, G.Warias, P.Gołębiowski) pierwszy pojedynek stoczyli z drużyną z Wrocławia, który wygrali gładko 6:0. W drugim natknęli się na rzeszowiaków z „Piasta 25”, gdzie nie było już tak łatwo. Doszło do barażu i niestety po pechowym strzale w „4” (przy mocnym podmuchu wiatru) chłopcy odpadli przegrywając jednym, punktem., zajmując ostatecznie 5 miejsce. Natomiast kadetki pierwsze starcie wymiarem 6:2 wygrały z zespołem „Grot” Zabierzów, a następne 6:4 z „Mazowszem” Teresin. W półfinale starły się z zespołem „Talentu” Wrocław, który niestety pokonał drużynę „Dąbrovii” 6:2. Ostatecznie dziewczyny w składzie: Gabriela Kłos-Kufel, Lidia Milas, Wiktoria Malik, spisały się świetnie bo wywalczyły brązowy medal i tytuł II Drużynowego V-ce Mistrza Polski, dodając tym samym do koszyka „Dąbrovii” szósty medal na tej imprezie.

Ostatnią konkurencją drużynową był MIXT (zawodnik i zawodniczka z klubu). Tutaj również do pucharów kwalifikowało się 16 zespołów. Mieliśmy dwie pary, które nas reprezentowały: „Dąbrovia I”: Grzegorz Warias i Gabriela Kłos-Kufel (z 4miejsca) oraz „Dąbrovia II”: Bartosz Skowron i Lidia Milas (z 11 miejsca). Niestety tutaj nie zanotowaliśmy sukcesów. Druga para przegrała pierwszy pojedynek z Prudnikiem 6:2, a pierwszy MIXT po zwycięstwie 5:1 nad „Agrosem” Zamość uległ w ćwierćfinale 1:5 z „Grotem” Ruda Śląska, zajmując ostatecznie 8 lokatę; drugi MIXT zajął 13 lokatę.

W ostatni dzień, systemem pucharowym rywalizacja miała wyłonić zwycięzcę w konkurencji indywidualnej. Wśród kadetek najlepiej spisała się Lidia Milas, która odpadła w 1/8 i uplasowała się na 13 miejscu. Jej koleżanki klubowe zakończyły wcześniej strzelania kończąc ostatecznie: Gabriela Kłos-Kufel na 44, a Wiktoria Malik na 49 miejscu. Wśród kadetów Przemysław Gołębiowski poprawił pozycje z kwalifikacji i zajął 38 lokatę (52 po kwalifikacjach). W rywalizacji pozostali tylko dwaj reprezentanci Dąbrovii: Bartosz Skowron (14 po kwalif.) i Grzegorz Warias (3 po kwalif.). Obaj świetnie strzelali eliminują raz po razie kolejnych rywali. Pomimo świetnej dyspozycji obu „Dąbroviaków”, jeden z nich musiał pożegnać się z turniejem. Drabinka pucharowa była na tyle pechowa, że zawodnicy trafili na siebie. Żaden nie chciał tanio skóry sprzedać i doszło do barażu, który jak się okazało stanął na wysokim poziomie. Faworyzowany, wyżej rozstawiony Grzesiek Warias uległ minimalnie Bartoszowi Skowronowi strzelając „9” przy „10” Bartka i zakończył na 9 miejscu. Po raz kolejny widać było na tym przykładzie piękno sportu i zdrowej rywalizacji. Bartek nie spoczął na laurach. Uskrzydlony tym zwycięstwem doszedł do finału i sprawiając wielką niespodziankę miał walczyć o złoto. Tam na niego czekał łucznik z „Grota” Ruda Śląska Mateusz Porębski. Pojedynek był na miarę finału. Cały pojedynek był wyrównany, a o tym kto będzie najlepszym zawodnikiem tych mistrzostw miał zadecydować ostatni set. Lepszy okazał się zawodnik Rudy Śląskiej. Nie mniej Bartosz Skowron odniósł największy sukces w swojej karierze i wystrzelał srebrny medal w najważniejszej indywidualnej konkurencji i zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski/Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2015 roku!!!

To były niezwykle udane zawody w większości konkurencji dla zawodników „Dąbrovii”. Ogółem zawodnicy zdobyli 7 medali: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. Dzięki tak świetnej postawy w klasyfikacji klubowej dąbrowianie zajęli 4 miejsce. A klasyfikacja województw pokazała siłę regionu małopolski w tej dyscyplinie sportu, dzięki wysokim osiągnięciom „Dąbrovii”, „Płaszowianki” Kraków, „Sokole Oko” Zawadki i pozostałych drużyn, wygraliśmy tą klasyfikację. Już w nadchodzący weekend kolejne Mistrzostwa Polski. Tym razem w Żywcu będą walczyć będą juniorzy i młodzieżowcy. A już pod koniec sierpnia (21-23) w Dąbrowie Tarnowskiej, na obiektach miejskiego klubu rozegrane będzie Grand Prix Kadry Narodowej oraz Ekstraklasa Łucznicza. Serdecznie zapraszamy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).