Dzisiaj:
Wtorek, 3 sierpnia 2021 roku
Augusty, Lidii, Nikodema, Symeona, Szczepana

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

23 września 2020 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Filiami w Gruszowie Wielkim, Szarwarku, Smegorzowie oraz Nieczajnie Górnej po raz drugi uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Jest ona realizowana przez Instytut Książki, a dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Od 22 września br. rodzice wraz z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat mogą odwiedzić dąbrowską bibliotekę lub jej Filie, aby odebrać „Wyprawkę Małego Czytelnika” składającą się z książki „Pierwsze Czytanki dla…”, broszurki informacyjnej dla rodzica oraz karty do zbierania naklejek ze zwierzątkami. Po uzbieraniu 10 naklejek uczestnik akcji otrzyma dyplom i drobną nagrodę. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła wielu młodych czytelników, którzy wytrwale kolekcjonowali nalepki pożyczając książeczki i angażując się w promocję czytania.

Dzieci, które wzięły udział w poprzedniej edycji, mogą kontynuować zbieranie naklejek lub otrzymać nową kartę, jeżeli spełniają warunki uczestnictwa (wiek od 3 do 6 lat). Więcej szczegółów pod nr tel. 14 655 93 03 wew. 17 lub bezpośrednio w Oddziale dla Dzieci. Zapraszamy.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)