Dzisiaj:
Wtorek, 20 października 2020 roku
Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis

MAMMOGRAFIA I KOLONOSKOPIA NA DNI PROFILAKTYKI

25 września 2019 | 1 komentarz

Uwaga Panie z regionu tarnowskiego w wieku pomiędzy 50. a 69. rokiem. Bezstresowo, w kwadrans, bezpiecznie przy użyciu cyfrowego sprzętu i bezpłatnie.

W takich warunkach możecie od ręki wykonać badanie mammograficzne w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki w Centrum Zdrowia Tuchów. Ponadto zaplanowano także badania kolonoskopowe.

Mammografię można będzie wykonać w Tuchowie bez potrzeby wcześniejszej rejestracji jeszcze w sobotę 28 września. Otwarte drzwi pracowni mammograficznej czekają na zainteresowane Pacjentki od godziny 10:00. Zaproszone są mieszkanki powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, tarnowskiego  i z samego Tarnowa, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii. Warto podkreślić, że wykorzystywany przez spółkę nowoczesny sprzęt, pracujący w technologii cyfrowej emituje minimalną dawka promieniowania. Panie zainteresowane szczegółami powinny telefonować pod numer 604 430 775. Warto podkreślić, że nie ma konieczności rejestracji na te badania.

Przypomnijmy, że w ramach programu „Zrób to mammo” Centrum Zdrowia Tuchów zwraca także pieniądze za dojazd na badania mammograficzne. Spółka wciąż prowadzi kampanię informacyjną, poświęconą profilaktyce raka piersi w mediach regionalnych. Realizowane są programy radiowe na ten temat, emitowane co niedziela w radiu RDN Małopolska. Trwa także przygotowanie produkcji miniserialu telewizyjnego. W samym szpitalu można porozmawiać z osobą pełniącą rolę edukatora w programie oraz skorzystać z infokiosku, zawierającego materiały na temat profilaktyki i leczenia choroby. Wszystkie te działania mają za zadanie poprawę zgłaszalności na badania oraz szybsze, a co za tym idzie skuteczniejsze leczenie chorób onkologicznych piersi.

Podczas Małopolskich Dni Profilaktyki, które potrwają do końca tygodnia Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza także na bezpłatne, profilaktyczne badania jelita grubego.  Za darmo kolonoskopię mogą tu wykonywać Pacjenci w wieku od 50. do 65. lat, którzy w ostatnich 10 latach nie przechodzili takiego badania.  Dotyczy to także osób po 40. roku życia, jeśli mają krewnego pierwszego stopnia z rozpoznaniem raka jelita grubego oraz od 25. roku życia  z rodzin z dziedziczną postacią choroby. W przypadku tych badań potrzebna jest jednak rejestracja i przygotowanie. Aby to zrobić trzeba zatelefonować pod numer 728 588 355. Badanie jest bardzo ważne, ponieważ ani polipy, ani rak we wczesnym stadium przeważnie nie powodują objawów. Natomiast poddanie się profilaktycznej kolonoskopii pozwala odpowiednio wcześnie wykryć            i usunąć łagodne zmiany. Według specjalistów dzięki temu można zmniejszyć ryzyko zachorowania na złośliwy nowotwór jelita grubego nawet o 75 proc. Wykrycie choroby we wczesnym stadium przeważnie pozwala na zupełne wyleczenie.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 30 września 2019 o 17:34
    Barbara :
    Mam 72 lata i jak dotąd nie choruję, ale chętnie przeszłabym profilaktycznie kolonoskopię." Strzeżonego Pan Bóg strzeże"-mówi przysłowie. Jest mi przykro, że mój kochany rząd wyrzucił mnie poza margines społeczeństwa. Wstydżcie się rządzący. Może jeszcze eutanazję wprowadzicie? Wy zawsze będziecie piękni i młodzi? Nauka nie pójdzie w las. Przypominam Wam film " Drewniany talerz"
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)