Dzisiaj:
Wtorek, 22 września 2020 roku
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz

#NIEKŁAMRATOWNIKOM-POMÓŻ NAM POMAGAĆ INNYM

23 marca 2020 | komentarze 2

Wzywasz nas na interwencję…powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy – #NieKłamRatownikom.

Przypominamy, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi.

Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję będziemy mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie…

Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

źródło: KGP


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 23 marca 2020 o 13:06
  Pytanie??? :
  Dlaczego na mięsnym panie krojąc wędlinę i pakując do woreczka nie mają maseczek na twarzy? Przecież taka wędlina nie podlega dalszej obróbce termicznej !! ...co innego mięso, które potem jest gotowane, smażone, pieczone... Gdzie jest sanepid!?!?! Ludzie trochę więcej rozumu!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 12)
 2. 23 marca 2020 o 15:39
  Qwert :
  Zdecydowanie popieram akcję podpisuje się dwoma rękami, ale poszerzam adresatów o media: informujcie, informujcie i informujcie wszystko co dotyczy tematu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)