Dzisiaj:
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 roku
Asteria, Bernard, Bogdan, Borys, Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec, Prochor, Wierzchosław

O KO…KO…KOGUCIE I „INNYM KACZĄTKU”

29 kwietnia 2019 | Brak komentarzy

W piątkowe przedpołudnie na scenie Sali Audytoryjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprezentowała się grupa teatralna „Brak słów” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie.

Młodzi aktorzy wystawili spektakl o „Innym Kaczątku” w reżyserii pań Justyny Bociek i Alicji Bańbor.

Laureatów I miejsca i zdobywców Złotego Laura Melpomeny w X Powiatowym Przeglądzie Zespołów Teatralnych obejrzeć mieli przyjemność uczniowie klas II z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w naszym mieście.

Widzowie śledzili historię pewnego podwórka, na którym królował dość apodyktyczny kogut, dopóki na scenie nie pojawiło się pewne… kaczątko. Wysoki poziom aktorstwa uczniów, którzy wcielili się w rolę zwierząt wywołał gromki aplauz. Kostiumy, muzyka i światło reflektorów sprawiły, że drugoklasiści poczuli się jak w prawdziwym teatrze. Każdy z młodych aktorów zaprezentował swój talent w doskonale dobranej postaci. Jako Inne Kaczątko wystąpiła Angelika Garstka, w Koguta wcieliła się Gabriela Ryczek, w Kaczkę Aleksandra Lekarczyk, Szczeniaka odegrała Weronika Ryczek, Osła – Tomasz Siembab, Kozę – Anna Siembab, Kury – Zuzanna Lekarczyk, Maja Rachwał, Julia Pyzik, a w tajemniczego Włóczykota wcielił się Michał Kaczocha. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)