Dzisiaj:
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 roku
Alicji, Alojzego, Marty, Rudolfa, Teodora

ODEJŚCIE NA EMERYTURĘ WIELOLETNIEGO PRACOWNIKA MBP

28 lipca 2020 | komentarzy 10

Dnia 27 lipca br. na emeryturę przeszła Krystyna Minorczyk, wieloletni pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, z którą była zawodowo związana od 1999 roku.

Początkowo pracowała w Oddziale dla Dzieci, potem kierowała Filią Biblioteczną w Gruszowie Wielkim, następnie współtworzyła zespół Działu dla Dorosłych i Młodzieży MBP.

21 lat pracy zawodowej Krystyny Minorczyk w naszej Książnicy to twórczy czas realizowanej działalności kulturalno-oświatowej, adresowanej do wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym emerytów, rencistów oraz osób niepełnosprawnych. Prowadzone przez nią od 2007 roku spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych cieszyły się dużą popularnością. Czasami odbywały się one w jej wolnym od pracy zawodowej czasie, w niekonwencjonalnych formach, np. w plenerze czy w ogrodach.

Krystyna Minorczyk współuczestniczyła w merytorycznym i naukowym organizowaniu i przygotowaniu literackich, historycznych i patriotycznych wystaw, wśród których na wyróżnienie zasługują: cykliczne eskpozycje pn. ”Artyści Powiśla Dąbrowskiego”, „Sławni Dąbrowianie”, „Niezapomniane Konklawe”- wystawa przygotowana w ramach obchodów 30. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, wystawy poświęcone Narodowemu Świętu Niepodległości oraz uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, „Ruchy niepodległościowe w naszym regionie”, „Błogosławiona Karolina Kózkówna – patronka czystych serc”, „Pięknem konsekracji jest radość – zakony i zgromadzenia diecezji tarnowskiej”, „Jubileusz 50-lecia powstania Spółdzielni Mieszkaniowej w Dąbrowie Tarnowskiej”, „Henryk Sienkiewicz – noblista spod strzech”, „Magia miłości zamknięta w słowach”, „10-lecie istnienia Dyskusyjnego Klubu Książki”, „Kobieta oczami artysty” czy wystawa poświęcona życiu i twórczości Stanisława Moniuszki oraz wiele innych. Różnorodność podejmowanych tematów wymagała szczególnego zaangażowania oraz dużego profesjonalizmu, z uwzględnieniem wartości historycznych i edukacyjnych. Od 2013 roku sprawowała opiekę nad „Warsztatami Artystycznymi”, które są pokłosiem projektu „Piękniej żyć – warsztaty artystyczne”. Zajęcia te skupiają ludzi o różnych zdolnościach artystycznych. Uczestnicy realizują swoje rękodzielnicze, artystyczne, literackie zdolności oraz nawiązujące do sztuki ludowej.

Krystyna Minorczyk promowała ich działalność oraz pomagała w realizacji zamierzonych celów poprzez współorganizację indywidualnych i grupowych wystaw. Uczestnicy warsztatów angażowali się również w prowadzenie aktywności artystycznej dla osób z niepełnosprawnościami. W 2014 roku otrzymała Medal Złoty Za Długoletnią Służbę, a w 2019 roku na wniosek członków DKK otrzymała tytuł Małopolskiego Moderatora Dyskusyjnych Klubów Książki. Została także nominowana przez dyrektor MBP Jadwigę Kusior za całokształt pracy zawodowej i wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Przez cały okres pracy zawodowej czynnie działała w Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich. Miała profesjonalne podejście do użytkowników i wykonywanych czynności związanych z profesją bibliotekarza. Na co dzień w pracy witał nas jej serdeczny uśmiech, optymistyczne nastawienie oraz życzliwa postawa. Życzymy, aby ten nowy okres w życiu pozwolił jej na realizowanie własnych pasji i upływał w zdrowiu i radości.

MBP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 28 lipca 2020 o 16:36
  a :
  a Pani Dyrektor kiedy??????
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 12)
 2. 28 lipca 2020 o 19:35
  Piotr :
  Życząc wszystkiego najlepszego Pani odchodzącej na emeryturę, czekamy na ofertę pracy na następcę w Dziele dla Dorosłych. PUP do 3 sierpnia zamknięty z wiadomych powodów.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 13)
 3. 29 lipca 2020 o 16:11
  Julka :
  ile ludzi odchodzi na emeryturę i o nikim nie piszą niczego w mediach a to co ta Pani robiła to miała w zakresie czynności i dostawała za to wynagrodzenie ..czy nie??? więc nie wiem po co to halo
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 21)
 4. 29 lipca 2020 o 19:34
  Piotr :
  a: Pani dyrektor jest z tego samego rocznika co pan Krystyna, ale nadal czuje się młodo, więc na razie zostaje.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 4)
 5. 30 lipca 2020 o 00:35
  b :
  No właśnie a pani wielka dyrektor kiedy? W tym roku pojawiły się panele na dachu, bo w zeszłym pani musiała mieć trawkę rozwijaną z ruloników jakby z ówczesną coś było nie tak! Czy ktoś się przyglądnie wydatkowaniu tych środków na trawkę i inne zabiegi ogrodnicze ?!? Pewnie na podwyżki zawsze brakowało ale na trawkę była kasa... ? W zeszłym roku było przycinanie korony drzew sięgających do dachu, patrzę kilka tygodni temu drzewa wycięte... pani dyrektor sama niewiedziała co chce? Skandal! Tylko kto za to płacił!!!???!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 6. 30 lipca 2020 o 12:19
  Iva :
  jeżeli była zasłużona i dobrze robiła za co Jej płacili to dlaczego o tym nie pisać. Ludzie biorą pieniądze i nie zawsze na nie zapracowani. Jak mówiä uderz w stół a nożyce się odezwią.wszystkim miłego dnia i bez jadu.trochē życzliwości i uprzejmości A świat będzie piękny.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 14)
 7. 1 sierpnia 2020 o 21:34
  do a :
  Pani Dyrektor w przyszłym roku, będzie wakacik.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)
 8. 2 sierpnia 2020 o 01:59
  Mara :
  Kobiety kwadraty.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 9. 2 sierpnia 2020 o 14:04
  Marta :
  To wspaniała bibliotekarka, życzę Pani dużo zdrowia i samych dobrych chwil na emeryturze, a złośliwe komentarze to przypadłość dąbrowskiej anonimowej malkontencji, proszę się niemi nie przejmować. A Wam jak się nudzi to książki czytać!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 10)
 10. 3 sierpnia 2020 o 16:43
  Czytelnik :
  Pani Krystyno, życzę wszystkiego najlepszego na zasłużonej emeryturze, zdrówka. Dziękuję za serdeczny uśmiech, którym darzyła Pani wszystkich odwiedzających dąbrowską książnicę. "Są czasy, ludzie i miejsca których się nie zapomina". Człowiek żyje dotąd, dopóki ktoś o nim pamięta.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 8)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)