Dzisiaj:
Niedziela, 24 marca 2019 roku
Dzierżysława, Dziersława, Gabor, Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz, Szymon

ORTOGRAFICZNY BÓJ O ZŁOTE PIÓRO STAROSTY

28 lutego 2019 | 1 komentarz

27 lutego 2019 roku po raz IV w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”.

W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

W „ortograficznym boju” zwyciężyła Anna Zych, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty”. Drugie miejsce zajął Kamil Topór uczeń Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, który został nagrodzony srebrnym piórem. III miejsce zajęła Julia Rajtar, uczennica Szkoły Podstawowej w Szczucinie, która otrzymała pamiątkowe brązowe pióro.

Nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Magdalena Mach-Surowiec Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

Celem konkursu, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych, było przede wszystkim promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych naszego języka ojczystego.

Organizatorami konkursu były nauczycielki bibliotekarki Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie: Stella Dąbroś i Marta Sieroń.

powiatdabrowski.pl

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 2 marca 2019 o 20:13
    :))) :
    Gratulujemy naszej Ani
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)