Dzisiaj:
Poniedziałek, 23 września 2019 roku
Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla

OTWARTO HALĘ ŁUCZNICZĄ

21 maja 2019 | komentarze 4

Oddano do użytku odnowioną halę łuczniczą w Dąbrowie Tarnowskiej. Razem z gruntowną termomodernizacją Przedszkola w Nieczajnie Górnej oraz Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim, inwestycja pochłonęła ponad 3,5 mln. zł, z czego z gmina sfinansowała mniej niż 2 mln. zł, a resztę pokryły środki unijne.

W latach 2017 – 2018 gmina realizowała projekt pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska” dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Z tego programu, obok oddanej właśnie do użytku hali łuczniczej, odnowiono również Publiczne Przedszkole w Nieczajnie Górnej oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim. W ramach MRPO Województwa Małopolskiego gmina uzyskała na te inwestycje prawie 1 milion 600 tys. zł.

Na uroczystość przybyli: przewodnicząca rady powiatu Marta Chrabąszcz oraz radni Stanisław Początek i Tomasz Budyn, poseł na Sejm RP Michał Cieślak, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Bukowiec, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, sekretarz gminy Stanisław Ryczek, proboszcz dąbrowskiej parafii ks. Stanisław Cyran oraz, związany od wielu lat z MLKS „Dąbrovią” i łucznictwem, Jerzy Kozak, prezydium MLKS „Dąbrovia” (prezes klubu Grzegorz Baca), działacze klubowi i zawodnicy, dyrektorzy i kierownicy instytucji miejskich.

Ks. proboszcz Stanisław Cyran poświęcił oddaną do użytku halę łuczniczą, a następnie dokonano symbolicznego, uroczystego przecięcia wstęgi.

Już od pierwszych dni tego roku sportowcy trenujący w naszym miejskim klubie MLKS „Dąbrovia” powrócili do całkiem odnowionej siedziby. W ramach wykonanego już w roku ubiegłym zadania pn.: „Termomodernizacja Hali Łuczniczej w Dąbrowie Tarnowskiej” cały budynek został bardzo dobrze ocieplony oraz gruntownie przebudowany. Najważniejsze zmiany to nowa aranżacja układu funkcjonalnego budynku.

Na nowo utworzone zostały szatnie, pokój sędziów oraz pomieszczenie administracyjne wraz z niezbędnymi węzłami sanitarnymi. Dodatkowo powstało kilka pomieszczeń użytkowych w postaci pralni, magazynu oraz pomieszczenia przeznaczonego dla sekcji łuczniczej.

Budynek został także wyposażony w kotłownię gazową, która zastąpiła przestarzały i bardzo nieekologiczny kocioł węglowy.  Dokonano modernizacji sposobu ogrzewania pomieszczeń, które będzie się obecnie odbywać za pomocą ogrzewania podłogowego. Dodatkowo hala łucznicza została wyposażona w system solarny, który pozwoli na korzystanie
z ciepłej wody użytkowej za pośrednictwem odnawialnego źródła energii, jakim jest energia słoneczna.

Jednym z najważniejszych elementów przebudowy obiektu odnowionej hali sportowej o powierzchni ponad 500 m2 jest nowoczesna podłoga sportowa. Posłuży ona przede wszystkim sekcji łuczniczej na treningi w sezonie jesienno-zimowym oraz młodym adeptom piłki nożnej, zrzeszonym w dąbrowskim klubie.

Całość zadania została zrealizowana za 1 580 550 zł brutto przez firmę: Zakład Remontowo – Budowlany Nowak Stanisław. Zadanie to wieńczy realizację projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska”, w ramach którego przeprowadzono dwie inne modernizacje obiektów użyteczności publicznej: Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim i Przedszkola w Nieczajnie Górnej.

Realizacja wszystkich trzech zadań kosztowała ponad 3 mln 275 tysięcy złotych, z czego niemal 1 milion 700 tysięcy złotych to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Otwierając wyremontowany obiekt pragnę podziękować Zarządowi Województwa Małopolskiego obecnej i poprzedniej kadencji za wsparcie finansowe działania, którego efektem jest dzisiejsze otwarcie.
W przedsięwzięciu tym ważna była rola radnych Rady Miejskiej, którzy tę inwestycję poparli. Podziękowania kieruję również do pracowników Urzędu Miejskiego, którzy zaangażowani byli w tę realizację; w tym do Sekretarza Gminy Stanisława Ryczka, Pani Skarbnik Małgorzaty Bąby, pracowników Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych z kierownikiem Witoldem Reczkiem i Referatu Kultury Fizycznej i Sportu z kierownikiem Piotrem Zającem i wszystkich, którzy w jakiś sposób byli zaangażowani w to zadanie. Dziękuję także wykonawcy panu Stanisławowi Nowakowi wraz z drużyną. 

Pragnę jeszcze zaznaczyć, że dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej gościłem Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza i otrzymałem od niego promesę na kolejną modernizację obiektu rekreacyjno – sportowego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura sportowa – MIRS”. Już dzisiaj możemy więc przewidywać, że w niedalekiej przyszłości będziemy uczestniczyć w podobnej uroczystości po modernizacji placu rekreacyjnego w Parku Miejskim – powiedział burmistrz, Krzysztof Kaczmarski, witając zaproszonych gości.

Głos zabrał również poseł na Sejm RP Michał Cieślak i radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Bukowiec. Kierownik Referatu Kultury Fizycznej i Sportu UMDT Piotr Zając przedstawił historię klubu MLKS „Dąbrovia” od czasu powstania po dzień dzisiejszy. Zaznaczył przy tym, że w 2022 roku klub będzie obchodził 100-lecie działalności!

Burmistrz Krzysztof Kaczmarski poinformował, że gmina usiłuje uzyskać dofinansowanie do rozbudowy basenu (zwłaszcza w kierunku poszerzenia infrastruktury rekreacyjnej). W pierwszej kolejności chce jednak zmodernizować płytę boiska i bieżnię, jako inwestycje konieczne do bezpiecznego uprawiania sportu.
Krzysztof Kaczmarski podziękował również radnemu powiatowemu Stanisławowi Początkowi, wieloletniemu burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej, za rozbudowę infrastruktury sportowej w mieście i gminie.

Piękną oprawę artystyczną uroczystości zapewniły uczennice IV klasy dąbrowskiej Szkoły Podstawowej nr 2, pod kierunkiem Beaty Chmielewskiej. Swoje możliwości sportowe zaprezentowali zaś młodzi mistrzowie i mistrzynie łucznictwa, którzy szkolą się również pod kierunkiem Beaty Chmielewskiej, nauczycielki, pedagoga, ale także trenerki łucznictwa w MLKS „Dąbrovia”.

us

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 22 maja 2019 o 06:49
  99 :
  I już zalana ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 12)
 2. 22 maja 2019 o 13:51
  Zxxx :
  Widocznie nie starannie poświęcona
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 8)
 3. 23 maja 2019 o 09:34
  1972 :
  Panowie Poczatek i Budyn są radnymi ?????????? No chyba , że to dozywotni tytuł.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 5)
 4. 23 maja 2019 o 11:03
  999 :
  Pieniądze z Unii trzeba było wykorzystać bo by przepadły i basta. A co tam, że w każdej chwili groziło zalaniem hali, bo nikt nie pomyślał o regulacji rzeki
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)