Dzisiaj:
Wtorek, 25 września 2018 roku
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław

Paweł Mikos nowym kandydatem na burmistrza Dąbrowy

25 sierpnia 2018 | komentarzy 108

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kandydata na burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Rekomendacje PiS otrzymał nauczyciel, Paweł Mikos.

Prawo i Sprawiedliwość jako drugie ugrupowanie ogłosiło kandydata na burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, którym został nauczyciel z dąbrowskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Kilka miesięcy temu (21 maja) zamiar kandydowania potwierdził obecny burmistrz Krzysztof Kaczmarski.

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się poprzeć kandydata na burmistrza spoza znanych lokalnych działaczy politycznych oraz spoza typowanych osób.

Prawo i Sprawiedliwość zaskoczyło wszystkich i postawiło na nowego kandydata na burmistrza, spoza grona znanych działaczy. Ma to też swoje niezaprzeczalne plusy – nowy kandydat zapunktuje zwłaszcza u mieszkańców Dąbrowy, którzy głośno manifestują swoje znużenie dotychczasowymi samorządowcami i lokalnymi działaczami politycznymi. Paweł Mikos jest kandydatem niezależnym; rekomendowanym przez Prawo i Sprawiedliwość, ale nie związanym z żadną partią.

Paweł Mikos jest 48 – letnim nauczycielem informatyki i techniki w obecnej Szkole Podstawowej nr 2 (wcześniejszym gimnazjum). Ma wykształcenie pedagogiczne – jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył także studia podyplomowe z zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu w Tarnowie.
Jest doświadczonym nauczycielem z 23 – letnim stażem pracy (w dawnym Gimnazjum nr 1 pełnił też funkcję społecznego wicedyrektora), a prywatnie mężem i ojcem dwóch synów.
us

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 25 sierpnia 2018 o 12:48
    sztywny :
    Nie mam nic do Pana Mikosa, ale jest on tzw. mięsem armatnim(z góry skazanym na pożarcie)... Nie ma szans z panem Początkiem, czy Kaczmarskim.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +16 (w sumie : 44)
  2. 25 sierpnia 2018 o 16:12
    PSL :
    A pan Giza nie zgodził się na kandydowanie? Mam nadzieję że wiecie co robicie wystawiając tego pana ,oby prze tą decyzję PSL nie doszła do władzy hmmm .Nie dla PSL w Dąbrowie
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +7 (w sumie : 43)
  3. 25 sierpnia 2018 o 18:07
    xyz :
    Porażka
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +12 (w sumie : 42)
  4. 25 sierpnia 2018 o 19:00
    Stanisław Ostrowski :
    Panie Pawle. Osobiście Panu gratuluję. Podjął się PAN wielkiego wyzwanie. Nasze ugrupowanie nie rejstrowe ' Społeczny Ruch Obywatelski NASZE MIASTO " jak na tą chwilę nie będzie Panu przeszkadzać w kampanii wyborczej. Nie mniej jednak rekomendacja przez dąbrowskie styruktury Prawa i Sprawiedliwości jest dla Nas jedno znaczną odpowiedzią : Jest Pan kandydatem PIS . Z punktu Naszego widzenia jest jednoznaczną odpowiedzią. PIS dokonał super posunięcie strategicznego , majsterstrig.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -18 (w sumie : 36)
  5. 25 sierpnia 2018 o 21:22
    Grzegorz :
    Nie bardzo potrafię zrozumieć jaki cel ma ten komentarz pod zdjęciem.Myślę ,że informacja o wieku , wykształceniu ,pracy i rodzinie na tym etapie wyborów jak na razie jest wystarczająca.Informowanie społeczeństwa o tym iż kandydat jest niezależny ale popierany i wystawiony przez lokalny PiS to znaczy co?jaki ma program kto go napisze . Jeśli jest niezależny to niech założy Swój komitet wtedy będzie niezależny.Co to znaczy ,że kandydat już ma niezaprzeczalne plusy?Zdaniem autora wystarczy pokazać tylko buzię i już niezadowoleni będą głosować? Jeśli tak to lokalny PiS powinien wystawić np.Myszkę Miki przynajmniej jest postacią znaną.Jedynie prawdziwym stwierdzeniem jest to , że Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się poprzeć kandydata na burmistrza spoza znanych lokalnych działaczy ponieważ lokalni działacze są beznadziejni i nie mają żadnych szans w potyczce z jakimkolwiek kandydatem.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +28 (w sumie : 38)
  6. 25 sierpnia 2018 o 22:08
    obserwator :
    Dobry wybór !
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -24 (w sumie : 48)
  7. 25 sierpnia 2018 o 23:17
    Nowy :
    Czgoś tu nie rozumiem. Jest to przyjaciel Kaczmarskiego. Nie tak dawno Kaczmarski umierał aby Paweł przyjaciel był kolejnym Z-cą Dyrektora PSP nr 2. Panie Pawle w życiu trzeba mieć honor i charakter Życzę Panu aby Pan wygrał . Trzeba rownież zakładać co będzie jak się Panu nie uda. Jak Pan chce ułożyć sobie dalszą karierę. Chyba ze powie Pan Kaczmarskiemu, ze jesteśmy nadal przyjaciele ale musiałem wykonać rozkaz.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +17 (w sumie : 33)
  8. 25 sierpnia 2018 o 23:37
    bzik :
    i brawo!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -19 (w sumie : 43)
  9. 26 sierpnia 2018 o 00:11
    O re ty!! :
    To błąd! Jako nauczyciel nie zapunktował to nie zapunktuje jako burmistrz. Słaby kandydat, tylko ładnie wygląda. Bez doświadczenia w samorządzie i czemu pachnie mi on ukrytymi powiązaniami z PSL z młodym Kosiniakiem.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +16 (w sumie : 40)
  10. 26 sierpnia 2018 o 10:11
    kombi :
    ładnie,to Krzysztof powinien być już spokojny o stołek, nikt mu już zagrozić nie może,,,moje GRATULACJEEE Panie Burmistrzu,,,
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +11 (w sumie : 29)
  11. 26 sierpnia 2018 o 10:14
    ooo :
    Kandydat bez doświadczenia. Nie ma sans z Kaczmarskim.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +11 (w sumie : 37)
  12. 26 sierpnia 2018 o 10:21
    wyborca :
    Cyrk. PiS znowu na własne życzenie przegra.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +13 (w sumie : 37)
  13. 26 sierpnia 2018 o 10:49
    xyz :
    Panie Stanisławie O czyżby Pan odpuścił. A ja cały czas czekam na to spotkanie pod magistratem i ogłoszenie kandydata na burmistrza z Pańskiego ugrupowania.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +21 (w sumie : 31)
  14. 26 sierpnia 2018 o 11:02
    Masakra :
    Pan Pawel Mikos sie nie nadaje na to stanowisko.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +22 (w sumie : 52)
  15. 26 sierpnia 2018 o 11:36
    ha ha :
    Przypomina mi się, że ten pan był kiedyś radnym, ale chyba z innej partii, coś mi chorągiewką pachnie. Może by przypomniał swoje osiągnięcia jako radny?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +42 (w sumie : 46)
  16. 26 sierpnia 2018 o 11:51
    dąbrowianin :
    Nie zamierzam głosować na ludzi PiS ,pokazują katolików, a są kłamcami,oszustami łamiącymi prawo i za wszelką cenę dążącymi do władzy na plecach Kościoła i Ciemnogrodu !!! Precz z PiS-em !!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +33 (w sumie : 71)
  17. 26 sierpnia 2018 o 12:08
    Ola :
    Dąbrowa potrzebuje świeżej krwi wiec czemu nie. Z obecnych "elit" nic nowego się już nie wykrzesa.Popieram
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -13 (w sumie : 43)
  18. 26 sierpnia 2018 o 12:47
    Obywatel :
    Do dabrowskich stróżów prawa,niech wrezcie zajma sie pilnowaniem miasta w godzinach nocnych to burdy pod sklepem monopolowym w dabrowie picie alkoholu w miejscach publicznych przeciez jest monitoring na.miescie i na roznych sklepach ktory mozna sprawdzic to jakies nielegalne wyscigi samochodowe na pograniczach miasta o ktorych ludzie sie rozpisują na stronie kuriera to dewastacje pomnikow o ktorych slychac na ogloszeniach parafialnych i wiele innych ,o to bedziemy apelowac do nowego burmistrza o bezpieczenstwo w naszym miescie!!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +29 (w sumie : 33)
  19. 26 sierpnia 2018 o 13:34
    jan :
    A Krajewski zdezerterował?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +29 (w sumie : 43)
  20. 26 sierpnia 2018 o 14:21
    Jan :
    Każdy kandydat będzie lepszy od obecnego burmistrza.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 62)
  21. 26 sierpnia 2018 o 15:29
    Diana :
    Może wreszcie jakiś mądry włodarz tego zacofanego miasta zaopatrzy miejscową policję w monitoring
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +21 (w sumie : 43)
  22. 26 sierpnia 2018 o 16:31
    Bolek :
    Panie Stanisławie Ostrowski a co kandydatem pana stowarzyszenia? coś mi się wydaję że to całe stowarzyszenie to pan, pana kolega spacerujący po mieście z aktówka i pana syn.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 10)
  23. 26 sierpnia 2018 o 17:03
    Barbara :
    A wracającym z dyskoteki na ul. Szkolnej już nie wystarcza własny wrzask, tylko wuwuzeli używają. Tak było tej nocy.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +14 (w sumie : 20)
  24. 26 sierpnia 2018 o 17:24
    Hguo :
    Prosze o lepsze naglosnienie na.różancu ktory bedzie mial miejsce 1wrzesnia na naszym cmentarzu,a nie powtorka z 1listopada smiechu warte!!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 5)
  25. 26 sierpnia 2018 o 17:28
    Czesiek :
    Moze odswiezymy poprzednią kandydaturę na fotel burmistrza czyli skromną osobę Pana Gąsiorowskiego!!!)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +8 (w sumie : 8)
  26. 26 sierpnia 2018 o 17:48
    Wyborca :
    Młody, aktywny, szkoda że z PiS-u. W zagłębiu PiS-u ma marne szanse :)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -9 (w sumie : 27)
  27. 26 sierpnia 2018 o 18:30
    Anonim :
    Kto zniszczył kapliczkę przy ulicy Jana 5
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +18 (w sumie : 20)
  28. 26 sierpnia 2018 o 20:11
    Irena :
    Teraz już Kaczmarskiemu PiS z Krajewskim nie pomoże wygrać.Kaczmarski na burmistrza,jak zresztą to pokazał się nie nadaje,więc jeżeli Mikos burmistrzem zostanie,to gorzej na pewno nie będzie .
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 33)
  29. 27 sierpnia 2018 o 00:14
    Ola :
    A co zrobił Kaczmarski w trakcie kadencji? Proszę pisać:
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +14 (w sumie : 42)
  30. 27 sierpnia 2018 o 19:02
    Piotr :
    Trzeba wreście zabrać się za tzw. "dąbrowską młodzież" i ostatecznie wykurzyć ich z miasta, aby nie darli m... po nocach. Właśnie nauczyciel powinien umieć to zrobić i ja będę głosować na tego kandydata PSL (brat współpracownik prezesa ludowców)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 7)
  31. 27 sierpnia 2018 o 19:53
    do Wyborcy :
    Aktywny? Gdzie? Kiedy? Na czym ta aktywność polega, bo jakoś tego pana w naszym mieście dotąd nie zauważyłam.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +25 (w sumie : 33)
  32. 27 sierpnia 2018 o 21:06
    Mila :
    Niestety nie lubię PISu. Im zawdzięczamy te straszne ceny w sklepach.W sklepach coraz drożej. Kupili nierobów 500 +. Podsypali paszy wyborcom 300+
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +21 (w sumie : 49)
  33. 27 sierpnia 2018 o 21:09
    obserwator :
    Po Początku i Kaczmarskim każdy kandydat dobry !
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -15 (w sumie : 43)
  34. 27 sierpnia 2018 o 21:17
    Olo :
    Super w koncu swieza krew ,brawo paniePawle
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -25 (w sumie : 47)
  35. 27 sierpnia 2018 o 21:19
    Olo :
    Brawo . w koncu swieza krew
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -22 (w sumie : 46)
  36. 27 sierpnia 2018 o 21:44
    obiektywna :
    Dobry kandydat,wreszcie jakieś konkretne zmiany nastąpią
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -23 (w sumie : 49)
  37. 27 sierpnia 2018 o 22:38
    Dylan :
    Kapliczkę zniszczyli wandale. Policja by ich znalazła, ale sama ma problemy - 14 funkcjonariuszy siedzi w więzieniu.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +8 (w sumie : 10)
  38. 27 sierpnia 2018 o 23:02
    do Oli :
    Zrobił więcej już nawet przed kadencją niż ty!!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 38)
  39. 28 sierpnia 2018 o 10:01
    fredek :
    Kaczmarski kupił nowe auto,bo to po Początku mu nie pasowało.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 8)
  40. 28 sierpnia 2018 o 13:21
    BOLO :
    KAŻDY KANDYDAT TYLKO NIE W. KRAJEWSKI
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +15 (w sumie : 19)
  41. 28 sierpnia 2018 o 14:13
    kaja :
    Czekamy na porzadnego gospodarza naszej zapyziałej,zachwaszczonej,niepozamiatanej,obskurnej .obecni wlodarze cwalą się olbrzymim ikosztami wydanymi na chodniki,gdzie pies z kulawą nogą będzie z nich korzystał..a centrum miasta rzadko sprzątane..Prosimy o zmiany..
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 40)
  42. 28 sierpnia 2018 o 16:32
    MIREK :
    BRAWO ,dosc juz tych panow emerytow. powodzenia panie PAWLE,,,
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -12 (w sumie : 34)
  43. 28 sierpnia 2018 o 17:50
    Dąbrowianin :
    Zmienić jeszcze włodarza powiatu Kwiatkowskiego
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +8 (w sumie : 18)
  44. 28 sierpnia 2018 o 21:29
    ania :
    A kiedy na stronie UM w Dąbrowie T. będzie materiał o ostatniej sesji ??? Czegoś boicie ???
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 24)
  45. 28 sierpnia 2018 o 21:34
    obserwator :
    Widać, że dąbrowianie czekają na nowego włodarza. Zagłosujmy więc przeciwko rządzącemu w całym powiecie PSL-owi i Platformie ukrytej w Niezależnych i innych komitetach !
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -9 (w sumie : 43)
  46. 28 sierpnia 2018 o 21:55
    Gonia :
    Prawda Kaja, Dąbrowa jeszcze nigdy nie była tak zaniedbana, żadna z ulic nie doczekała się sprzątania, chodniki, ulice nie sprzątane, nie zamiecione z piachu po zimie,a już następna nadchodzi... Kosiarki chyba też w gminie nie mają.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 30)
  47. 29 sierpnia 2018 o 12:24
    rodzic :
    Mam nadzieję, że nie będzie prowadzona kampania wyborcza w szkole wśród rodziców i że uczniowie nie stracą lekcji z tego powodu.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 34)
  48. 29 sierpnia 2018 o 13:38
    monia :
    Dąbrowie jest potrzebny burmistrz stanowczy i konsekwentny. Układy i układziki rozpiepszyć . potrzebna twarda ręka ale raczej pan Paweł takiej nie ma i szkoda czasu.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +37 (w sumie : 41)
  49. 29 sierpnia 2018 o 14:56
    ON :
    Będzie dobrym gospodarzem,dobry zarządca i organizator
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -27 (w sumie : 53)
  50. 29 sierpnia 2018 o 19:17
    była Dąbrowianka :
    To,że Pan Mikos kandyduje na burmistrza Dąbrowy jest ok,ale,że z poparciem pis to dla mnie SZOK.Po tej informacji zmieniłam całkowicie swoją opinię o rodzinie Mikosów.Tego po tej rodzinie się nie spodziewałam.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +14 (w sumie : 20)
  51. 29 sierpnia 2018 o 19:57
    xyz :
    Do obserwatora. Zapomniałeś jeszcze dodać, że wszystkiemu jest winien Tusk.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +13 (w sumie : 23)
  52. 29 sierpnia 2018 o 22:55
    Nona :
    zgodzę się z Gonią na Westerplatte zalegają pryzmy piachu blokując miejsca parkingowe...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +18 (w sumie : 18)
  53. 30 sierpnia 2018 o 08:18
    LSP :
    Kto jeszcze kandyduje na burmistrza ?? Śmiało zgłaszać się zagłosuje nawet na pana "Ździsia" byle nie był powiązany z PSL.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 19)
  54. 30 sierpnia 2018 o 09:19
    do On :
    dobrym gospodarzem? czego? chyba sklepiku szkolnego! A Jego sąsiad - Poseł Krajewski, tak Go broni na facebooku, tak chwali, a ponoć taki niezależny.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 20)
  55. 30 sierpnia 2018 o 15:21
    do ON :
    Gdzie gospodarzył, czym zarządza, co zorganizował do tej pory? Komunały łatwo głosić i pisać laurki, proszę o konkretne przykłady działań kandydata.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 28)
  56. 30 sierpnia 2018 o 15:31
    Tipi :
    Naprawdę wierzycie, że tylko dlatego, że kandydat jest z PiS-u, DT stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą? Rozpędzone zostaną kliki urzędnicze, zlikwidowane dziedziczenie stanowisk (Mama idzie na emeryturę, wskakuje syn/córka)? Nagle zostaną zorganizowane konkursy na wszystkie stanowiska, w których wygrają najlepsi, a nie sami swoi? Przedsiębiorcy z całego kraju zaczną się do nas pchać drzwiami i oknami? Ludzie przestaną wyrzucać śmieci do lasu /rowów i przestaną nimi palić w piecach? Zazdroszczę Wam tej wiary w Prezesa / Posła Krajewskiego i cudowny PiS. W końcu rządzą już od paru lat naszym krajem, trzymają władzę w GDDKiA, a nie potrafią nawet doprowadzić do budowy dróg i dróżek w zagłębiach PiS (czyli miejscach, w których większość na nich głosuje). Wiedzą bowiem doskonale, że cokolwiek by nie robili (a raczej nie robili) na naszym terenie elektoratu i tak nie stracą...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +28 (w sumie : 46)
  57. 30 sierpnia 2018 o 17:23
    Konopielka :
    Witam serdecznie wszystkich „ komentatorów”. Po krótkich wakacjach, wypoczęta i zrelaksowana wracam, bo dużo się dzieje, dużo udało się ustalić a w niektórych przypadkach odkryć. Na początek tematy świeże i pilne. Wczoraj „w ręce wpadła” mi taka informacja z PSP nr 1: „W związku ze zwiększeniem liczby oddziałów w bieżącym roku szkolnym zaistniała konieczność rozpoczynania nauki dla klas II od godziny 11.20 przez okres czterech miesięcy. Szkoła zapewnia uczniom opiekę świetlicową od godziny 6.45 do godz. 16.15. Rozpoczęto adaptację poddasza, aby zwiększyć o 3 liczbę sal lekcyjnych. Ponieważ zakres prac jest duży, remont potrwa do zakończenia I półrocza nauki.” No i mamy kolejny sukces burmistrza w dwóch osobach. Czy naprawdę pomiędzy dożynkami, opłatkami, sympozjami i rautami nie ma czasu na myślenie ? TO może chociaż pracownicy gminy , którzy potencjalnie mogą mieć dzieci w szkole nr 1? Żłobek w tej formie i w tym miejscu jest spośród wielu fatalnych decyzji dla miasta istną PEREŁKĄ - a to ci paradoks. Proponuję burmistrzom iść o krok dalej i w ramach dobrych pomysłów i rozwiązań zdecydować o adaptacji piwnic. Wpisałoby się to w powrót do warunków powojennych a propos obchodzonej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Dzieci mogłyby przekonać się jak ciężko mieli ich rówieśnicy po wojnie a przy okazji rozwiążemy problem zmianowości dla ośmiolatków, co w XXI jest czystym „bandyctwem”. „Na mieście chodzą słuchy” że gmina posiada projekt i pozwolenie na budowę żłobka z prawdziwego zdarzenia jako odrębny budynek . Dlaczego więc nie skorzystano z niego, tylko adaptowano szatnie w szkole ? W najbliższym czasie w ramach dostępu do informacji publicznej „dowiemy się” czy faktycznie jest projekt, ile kosztował i co zrobiono by uzyskać pieniądze na budowę żłobka. I na koniec tego tematu taka refleksja, co na to szanowni radni z obwodu szkolnego szkoły nr 1 ? Rozumiem, że ich dzieci już nie chodzą do szkoły podstawowej, ale proszę pamiętać, że dzieci waszych wyborców chodzą. Drugi ważny temat związany z edukacją najmłodszego pokolenia Dąbrowian to dobiegające końca wakacje. W związku z tym publicznie stawiam pytanie, czy zakończono budowę windy przy Przedszkolu nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ? Zgodnie z zapisami umowy z wykonawcą „Zakres robót obejmuje: 1. Zaprojektowanie obiektu i uzyskanie pozwolenia na budowę, zgodnie z wymogami Zamawiającego 2. Roboty budowlane przygotowawcze. 3. Wykonanie ocieplonego szybu windowego/dźwigowego. 4. Zakup i montaż windy/dźwigu osobowego. 5. Wykonanie zamierzenia geodezyjnego i uzyskanie klauzuli dokumentów w zasobie geodezyjnym. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Roboty budowlane powinny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi, normami oraz należy złożyć pisemne oświadczenie, że będą wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi i normami oraz, że obiekt będzie kompletny z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Należy przygotować komplet dokumentacji odbiorowej w 2 egzemplarzach. Dokumentację należy przekazać inwestorowi najpóźniej w dniu zakończenia inwestycji. Wymagany termin realizacji : Rozpoczęcie: 3 dni od podpisania umowy Zakończenie: do dnia 30 sierpnia 2018 r.” Z zamieszczonej na stronie gminy informacji wynika, że budowę realizuje „ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY STANISŁAW NOWAK, ul. F. Chopina 3, 33-200 Dąbrowa Tarnowska. Wartość oferty 158 670,- zł brutto; ( netto 129 000,- zł)”. Przedsiębiorca ten, znany jest z „cudów”, ale szczerze wątpię żeby w przeciągu 7 godzin wybudował windę i uzyskał klauzule na inwentaryzacji w zasobie geodezyjnym (dziś mamy 30 sierpnia 2018 roku godzinę 17 ). Mimo wszystko trzymam kciuki. I znowu nasze dzieciątka będą w kurzu i huku funkcjonowały jak to było przy „preparowaniu” żłobka, bo w wakacje nie było czasu a nikt z „asów” gminnych tego nie dopilnował. Za ten stan rzeczy burmistrzowi w dwóch osobach należą się nie mniej spektakularne podziękowania jak w przypadku żłobka. A może nawet zasłużył na cos więcej ? Czas pokaże . Pytanie nieprzypadkowo zadaje publicznie, wnioski i informacje od Państwa „komentatorów” co do terminu zakończenia i przebiegu budowy niebawem posłużyć mogą jako dowody w wielu postępowaniach. I to tyle, „tak na szybko”, jeśli chodzi o edukacje w mieście. Jest jeszcze temat stołówek szkolnych i innych ciekawych zachowań, ale to, na raz następny. Póki co, pilne są te tematy, bo dzieciaki wracają do nauki.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +12 (w sumie : 30)
  58. 30 sierpnia 2018 o 20:22
    Pipi :
    Panie Pawle,jest PAN potrzebny,dość PO,PSL,emerytów i starych ",panienek",, trzeba poparcia prawdziwych rodzin,
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -20 (w sumie : 34)
  59. 31 sierpnia 2018 o 02:08
    Zatroskany :
    Paweł Mikos to Wielki człowiek! Mam nadzieję, że zostanie burmistrzen i zrewitalizuje dąbrowski rynek, który wygląda jakby ktoś w środku miasta uprawiał ziemniaki. Powodzenia Panie Pawle!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -25 (w sumie : 41)
  60. 31 sierpnia 2018 o 10:39
    Inzynier :
    Mialem okazje widziec dzis postepy prac przy naszej dabrowskiej obwodnicy ,tak dalej Panowie moze za 15lat ją ukonczą)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +21 (w sumie : 23)
  61. 31 sierpnia 2018 o 12:34
    mariolka :
    gratuluję Sąsiedzie trzymam kciuki powodzenia
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -17 (w sumie : 23)
  62. 31 sierpnia 2018 o 12:57
    Iwka :
    Koniec Świata Bliski !!! A jakie ma ten Pan osiągnięcia ? Zrobił coś sam poza tym że uczy w szkole ???? Penie Pośle nie tego oczekiwaliśmy
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +19 (w sumie : 37)
  63. 31 sierpnia 2018 o 13:31
    Artur Ostrowski. :
    Szanowni mieszkńcy miasta Dąbrowy Tarnowskiej. Zapomniano zupełnie o resjestrowym stowarzyszeniu '' KLUB DABROWIAN '' . Jesteśmy nadal akktywni i poprzemy kandydata na burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej zgodnie z Naszym współnym podpisanym porozumieniu z Społecznym Ruchem Obywatelskim ''NASZE MIASTO'' w dniu 26 kwietnia 2018 roku. Pozdrawiamy serdecznie.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -30 (w sumie : 38)
  64. 31 sierpnia 2018 o 15:23
    Gosc :
    Tylko nie PIS!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +13 (w sumie : 35)
  65. 31 sierpnia 2018 o 17:33
    JAnko :
    Konopielko potwierdzam windy jak nie było tak nie ma !
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +9 (w sumie : 13)
  66. 31 sierpnia 2018 o 22:24
    Stnisław Ostrowski. :
    OŚWIDCZENIE. W dniu dzisiejszym odbyło się wspólne posiedzenie zgodnie z zawartym porozumieniem " KLUBU DABROWIAN ", oraz Społecznego Ruchu Obywatelskiego " Nasze Miasto". Podjęto jednomyślną decyzję o poparciu kandydata na burmistrza Dabrowy Tarnowskiej " WSPÓLNOTY SAMORZADOWEJ ". Odpowiem osobiście krótko; kwestia ubiegania się mojej osoby na burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej była zwykłą fikcją powielaną przez oponentów w stosunku do mojej osoby. Nie mniej jednak Nasze zapowiedzi o prowadzeniu kampanii negatywnej wobec obecnej władzy pozostają bez zmian. Należy wybrać osobę doświadczoną w samorządzie gminnym, którą będziemy wspierać oraz rozliczać wspólnie z społeczeństwem dabrowskim. Za Społeczny Ruch Obywatelski " NASZE MIASTO" StANISŁAW OSTROWSKI. W imieniu " KLUBU DABROWIAN" ARTUR OSTROWSKI.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -26 (w sumie : 36)
  67. 1 września 2018 o 00:26
    Mieszkaniec :
    Rewitalizacja rynku powinna być jednym z głównych postulatów wyborczych. Również powinno się zmniejszyć ilość reklam wokół rynku.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 25)
  68. 1 września 2018 o 08:17
    Mieszkaniec 2 :
    Warto byłoby zobowiązać właścicieli sklepów znajdujących się w okolicy rynku, aby zadbali o ładne witryny sklepowe. To też wizytówka miasta.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +9 (w sumie : 17)
  69. 1 września 2018 o 08:36
    Nowy :
    Witam wszystkich. Nie zauważyliście że Pan Paweł to tylko przedskoczek. Kandydatów na Burmistrza można zgłaszać do dnia 26 września. Po tej dacie się okaże kto będzie. Prawdopodobnie z PiS będzie Pan Poseł lub Pani Anna F. Dyrektor PSP nr 2. Ze wspólnoty nie Marek M. Bo on miał 60 głosów w ostatnich wyborach. On też jest przedskoczkami. Prawdziwy kandydat to Stanisław P. Któremu przerwano rządzenie i musi dokończyć dzieła. Kandydatem będzie również Sławomir G. który to czyni co 4 lata. Można krytykować obecnego Burmistrza bo po to jest władza aby ją oceniać. Jednak nie można mu zarzucić ze jest miły i grzeczny dla wszystkich. Co do innych tematów gminnych to powiem tyle. Kaczmarski niczego nie zmieniał takie osoby zastał i tyle. Zmienił tylko dyrektora OPS i na emeryturę odszedł Dyrektor PSP nr 1. Nadal w Urzędzie i innych instytucjach pracują osoby zatrudnione przez poprzedniego Burmistrza.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +23 (w sumie : 25)
  70. 1 września 2018 o 13:50
    xyz :
    Panie Stanisławie O. Widać, że Wspólnota Samorządowa ma problemy skoro sięga po Pana poparcie. Chciałbym przypomnieć wszystkim, że Pan Stanisław dostając się do Rady Miejskiej w 2014 r z list wspólnoty samorządowej ogłosił, że nie ma nic z nią wspólnego i że jest radnym niezależnym. A dzisiaj co?. Pewnie znowu wystartuje z list wspólnoty.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 24)
  71. 1 września 2018 o 17:52
    abc :
    Jednoosobowe stowarzyszenie Ojca spotkało się jednoosobowym stowarzyszeniem syna... Poziom absurdu siega zenitu. Internetowi politycy :D
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +25 (w sumie : 31)
  72. 1 września 2018 o 18:52
    Juro :
    Nie było mnie jakiś czas w Dąbrowie Tarnowskiej a tu widzę życie polityczne "kwitnie" Może mi ktoś powie Bo tu się pojawia nazwisko Ostrowski Artur i Stanisław i mi nic to nie mówi czy tak dużo w Dąbrowie teraz jest Ostrowskich to rodzinka czy zbieżność nazwisk ??
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +13 (w sumie : 19)
  73. 1 września 2018 o 22:35
    bono :
    Panie Ostrowski.Widać że nic sie nie zmieniło."Wspólnota Samorządowa"to dawniej PSL i Komuniści.Widać kogo Pan popiera......
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +14 (w sumie : 30)
  74. 2 września 2018 o 17:51
    do Konopielki :
    O tym, że dzieci nie będą się mieścić w SP nr 1 wiadomo było już na wiosnę, czemu więc nie umożliwiono utworzenia większej liczby klas pierwszych w SP nr 3, gdzie po gimnazjum jest miejsca pod dostatkiem, a i warunki do nauki doskonałe. A skoro już chciał burmistrz w dwóch osobach robić remont w jedynce, to czemu nie zaczęto go przynajmniej w wakacje, tylko teraz będą dzieci uczyły się na dwie zmiany.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +27 (w sumie : 31)
  75. 2 września 2018 o 20:12
    Piotr :
    Ja już coś podejrzanego zauważyłem jak Pan Stanisław zwrócił się na tym forum do księdza proboszcza per pan.Są to przecież formy antykultury osobistej pochodzące z dawnej komunistycznej i antyklerykalnej epoki.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -9 (w sumie : 29)
  76. 3 września 2018 o 07:04
    zainteresowani wyborcy :
    Panie Ostrowski, "kończ waść wstydu oszczędź", weź pan się w końcu za jakąś przyziemną robotę, na przykład za pomoc własnej rodzinie, a nie za politykę. Ani z pana polityk, ani działacz społeczny, ani osoba nadająca się do JAKIEJKOLWIEK pracy, gdzie potrzebne są wiedza i umiejętności. Zostaw pan samorząd innym osobom. Bardzo dużo osób jest w tym o wiele lepszych od pana. Mamy nadzieję, że pana sfera działań publicznych, społecznych, zawodowych ( nieudanych i obłudnych) stanie się za niedługi czas na zawsze zapomnianą historią.......
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 10)
  77. 3 września 2018 o 16:31
    xyz :
    "do konopielki" w pełni się z tobą zgadzam. Komisja oświaty pod przewodnictwem Pana Żelawskiego (PiS) tak właśnie przygotowała sieć placówek do reformy oświaty. A łatwowierny Burmistrz jak zwykle zaufał komisji. I dzisiaj mamy co mamy. Do tego komisja pozytywnie ustosunkowała się do rozbudowy pseudo szkoły w Żelazówce. Tak więc będą kolejne setki tysięcy wydatkowane na rozbudowę tej szkoły.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +26 (w sumie : 32)
  78. 3 września 2018 o 20:46
    bulwersja :
    Czy ktos widziajak wykoszono ulicę SZARWARSKĄ,,,to skandal.trawa niezgrabiona,pozostawiona i zdana na siłę wiatru.w Dabrowie zresztą nie grabią skoszonej trawy,,,wokół mostka pokrzywy i chwasty wysokie na metr
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +14 (w sumie : 22)
  79. 3 września 2018 o 22:06
    Zuza :
    Super kandydat, doświadczony, zorientowany w sprawach miasta, kompetentny. Przystojny
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -21 (w sumie : 49)
  80. 4 września 2018 o 11:25
    mieszkaniec :
    do bulwersacja: To prawda dąbrowa jest zaniedbana
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +8 (w sumie : 24)
  81. 4 września 2018 o 11:55
    Iwka do bulwersja :
    Nie ma się co podniecać nie zgrabioną trawą czy pokrzywami i chwastami przy mostku. Ingerencją człowieka w środowisko /naturę/ jest obsiew skarp czy poboczy szlachetnymi trawami jak również koszenie i grabienie. Zjawisko które Pan/Pani przedstawiła czyli nie grabiona trawa po koszeniu czy pokrzywy i chwast przy mostku nazywa się Rewitalizacją - co oznacza przywracanie do życia zniszczonych obszarów lub zdegradowanych ekosystemów Jak podejrzewam właśnie ulica Szarwarska załapała się na ten program Rewitalizacji za co mieszkańcy tej ulicy powinni być wdzięczni obecnym Władzom Gminnym docenić ich trud i wysiłek.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +7 (w sumie : 23)
  82. 4 września 2018 o 13:59
    LS :
    Nie grabią trawy w Dąbrowie, ziemniaki rosną w urzędach i dlatego pełno stonki mamy . Może jakaś dobra chemia na stronkę.??.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -1 (w sumie : 29)
  83. 5 września 2018 o 06:35
    obserwator :
    Najlepsza będzie tylko i wyłącznie "Dobra Zmiana"
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -5 (w sumie : 25)
  84. 5 września 2018 o 21:39
    sroka :
    Niech wrezcie sie ktos zajmie cmentarzem wojskowym i uporzadkuje go,w jakim celu tez jest oswietlony kort obok cmentarza jak i tak nikt z niego nie korzysta
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +14 (w sumie : 14)
  85. 6 września 2018 o 10:18
    franciszek :
    do konopiejki o xyz: w protokole z komisji oświaty było zawarte jeszcze w 2017 roku ze jest potrzeba zaadoptować pomieszczenia w szkole, kto zaspał to tylko gospodarz wie oraz pracownicy odpowiedzialni za przygotowanie specyfikacji i przetargu. A może to niektórym jest na rękę
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 12)
  86. 6 września 2018 o 10:20
    mili :
    Panie Stanisławie O. " kończ waś wstydu oszczędź"
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 10)
  87. 6 września 2018 o 10:24
    wstyd :
    Szkoda ze świta białego domku zapomniała o upamiętnienia 1 września. WSTYD Bo trzeba na pewne sprawy spojrzeć chłodna i trzeźwą głową o nie z doskoku.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -3 (w sumie : 21)
  88. 6 września 2018 o 22:49
    Nowy :
    Witam. Może wyjaśnię niektórym temat braku sal do nauki PSP nr 1. Umiejscowiono tam żłobek zabierając 2 sale i cześć innych pomieszczeń. W tym czasie kiedy ubywało oddziałów i dzieci w oddziałach. Nikt nie wiedział o reformie oświaty. Faktycznie w PSP nr jest wolnych 7 sal. Kto zmusi rodziców aby posyłali tam dzieci.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 12)
  89. 7 września 2018 o 15:02
    mieszkaniec :
    Do "Nowy". Myślę, że kwestię podziału uczniów pomiędzy szkołami można było załatwić. Tylko nie wolno dawać dyrektorom szkół wolnej ręki w tej sprawie. To gmina czyli Rada i Burmistrz są od tego. A tak to dyrektorzy przyjmują sobie nowych nauczycieli pomimo tego, że mówione było w trakcie reformy, że trzeba zagospodarowywać obecnych nauczycieli którzy przez reformę będą mieli nie pełne etaty. A tu samowolka Dyrektorzy robią co chcą bez konsekwencji. Kolejna sprawa to gmina powinna szkole nr 3 na Zazamczu pozwolić tworzyć po reformie wszystkie klasy od I do VIII to rodzice nie mieli by argumentu, że starsze chodzi do IV kl. w szkole nr 1 to drugie dziecko chce przez to dać do tej samej szkoły. I tu właśnie była rola Komisji oświaty pod przewodnictwem Pana Żelawskiego. Poza tym Dyrektorzy szkoły nr 1 jak również Nr 2 robili wszystko żeby nie podzielić się dziećmi ze szkołą nr 3 bo ni mieli by nadgodzin dla swoich nauczycieli. A dzisiaj wiadomo, że w PSP 2 i PSP 1 niektórzy nauczyciele mają po 1,5 etatu natomiast nauczyciele ze szkoły nr 3 mają niepełne etaty lub muszą uzupełniać w innych szkołach jak łaskawie któryś Dyrektor wyrazi zgodę. Ponadto była mowa, że wszyscy nauczyciele którzy się kwalifikują na emeryturę w związku z reformą powinni iść na tą emeryturę a okazuje się, że są takie osoby (a Dyrektorzy to tolerują) że przechodzą na emeryturę ale nadal są zatrudniani na niepełny etat. Ponadto Dyrektorzy przyjmują emerytów (nawet na cały etat) a inni nauczyciele w wieku produkcyjnym tracą pracę. Gdzie jest Dyrektor ZOSiP-u. Gdzie jest komisja oświaty i sam Burmistrz.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +19 (w sumie : 27)
  90. 7 września 2018 o 16:49
    Konopielka :
    W zeszłą niedziele tj 2.09.2018 pomimo suszy i katastrofalnie marnych zbiorów w gminie hucznie obchodzono: święto ziemniaka , dożynki sołeckie w Nieczajnie, święto plonów w Żelazowce. Na wszystkich z wymienionych imprez brylował burmistrz w dwóch osobach, przewodniczący RM i inni notable gminni. Pomijam fakt, że było to świętowanie przez łzy, bo patrząc na ilość wniosków o zapomogę rekompensującą wystąpienie suszy i straty w plonach nie było czego świętować. Ale co tam, ludzie i burmistrz chcą igrzysk wiec będą je mieli, okoliczności nie ważne. Co więcej, część tych imprez dofinansowana była ze środków zewnętrznych. Czy szczęśliwie wydano te pieniądze ? Czy nie ma innych cenniejszych inicjatyw dla sołectwa ? Ale do rzeczy. W sobotę 1.09.2018 r. obchodziliśmy Rocznice Wybuchu II Wojny Światowej oraz Dzień Weterana i tu ku mojemu zaskoczeniu ani burmistrz w dwóch osobach ani przewodniczący ani radni (poza prawymi i sprawiedliwymi) o pracownikach gminy nie wspomnę, NIKT oficjalnie nie zapalił choć znicza oddając hołd. Gdzie były poczty sztandarowe z dąbrowskich szkół ? Dyrektorzy celebrują „marsze antysmogowe” w czasie najwyższego stężenia pyłów w atmosferze ( narażając dzieciaki na liczne choroby), a nie wysilili się dać przykład dzieciom przy tak ważnej rocznicy ! Ja wiem wakacje i permanentne przepracowanie „ciała pedagogicznego” ale dzieci powinniśmy wychowywać cały rok a nie tylko w godzinach „ karcianych” . Wstyd za takie władze, wstyd za pedagogów, po prostu brak słów. Przy takim podejściu do wychowania młodzieży, co niedziele kazanie będzie dotyczyło katastrofalnego zachowania i wychowania naszych dzieci. No nic, póki co bawmy się. Wielu zostało już tylko 6 tygodni i ostatnie forum w Krynicy za pieniądze podatników.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +11 (w sumie : 35)
  91. 7 września 2018 o 18:18
    Można? Można :
    W PSP3 4 klasa ma 9 uczniów. I gdzie ekonomia...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 26)
  92. 8 września 2018 o 12:30
    Do mieszkańca :
    Niech nauczyciele PSP3 podziekuja swojej dyrektor Jej to zawdzięczają i dobrze o tym wiedzą
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 20)
  93. 9 września 2018 o 21:38
    hakenkrojc :
    A w LO to był JANUARY.Troszke komiczny.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 14)
  94. 11 września 2018 o 07:51
    do mieszkańca :
    W zupełności masz rację, gdyby Gimnazjum nr 2 połączyło się z PSP1 to by przetrwali i nauczyciele mieliby pracę, a tak to podobno jest ciężko. jeszcze ten rok i 90% nauczycieli pójdzie na zieloną trawkę. WSPÓŁCZUJE
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 22)
  95. 11 września 2018 o 14:26
    Zenon :
    Naprawdę szkoda, że masę ludzi straci pracę. Znajoma, która doskonale orientuje się w temacie mówiła mi, że część nauczycieli PSP 3 łączy etaty z PSP 1, a 2 czy 3 osoby przeszło całkiem do PSP1. Nie dziwię się bo jak okręt tonie to każdy się ratuję i myśli o sobie.Na szczęście mojej kumpeli to już nie dotyczy bo Ona emerytka. Do PSP 3 idzie tylko po zapomogę z sojalnego
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 5)
  96. 12 września 2018 o 19:19
    propozycja :
    Sławek G na Burmistrza - gorzej już na pewno nie będzie.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 10)
  97. 12 września 2018 o 23:52
    obserwator :
    A niech tam. Zagłosujmy na Pawła.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -8 (w sumie : 26)
  98. 13 września 2018 o 12:37
    morf :
    w trójce na Zazamczu w wakacje zmodernizowano za straszne pieniądze boisko do piłki ręcznej połączone z kortem tenisowym, ale obok straszą pourywane kosze na boisku do koszykówki i brak siatki na dziurawym boisku do siatkówki...(przez półtora miesiąca rozkopano boisko i robota leżała a tydzień przed końcem wakacji na szybko goniono termin od rana do nocy łącznie z niedzielami - pytanie czy nie odwalono fuszerki) za te pieniądze, które poszły na kort tenisowy z najdroższą z możliwych nawierzchni można było wszystkie boiska poprawić oraz podwyższyć siatkę odgradzającą boisko od sąsiedniej posesji bo sąsiedzi mogą piłkami, które u nich lądują handlować... niestety na chwilę obecną ta szkoła straszy wyglądem a p. Dyrektor powinna zamiast o skalniaczki zadbać o nocne oświetlenie ternu szkoły bo dalej to pozostałe szkoły uczniów będą miały a na Zazamcze nikt bez przymusu nie przyjdzie...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 16)
  99. 13 września 2018 o 16:07
    DĄBROWIAK :
    Myślę, że Pan Paweł Mikos to dobra zmiana dla Dąbrowy- popieram
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -9 (w sumie : 31)
  100. 14 września 2018 o 10:09
    zainteresowana :
    Proszę, aby zająć się pobieranymi opłatami za dodatkowe godziny w przedszkolach.Uchwała , którą muszą respektować dyrektorzy przedszkoli w Dąbrowie jest niezgodna z prawem. Pobierana jest opłata za każdą rozpoczętą godzinę poza realizację podstawy programowej. W przedszkolu dla którego organem prowadzącym jest jednostka samorządu terytorialnego należy naliczać opłatę wyłącznie za pełną godzinę pobytu dziecka w placówce.(art.52 ust.i ust.3 ustawy z 27 października 2017r.o finansowaniu zadań oświatowych (Dz.U. z 2017r. poz.2033).
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 14)
  101. 14 września 2018 o 21:10
    Robert :
    Ja tez uwazam ze trzeba dac szanse nowym, niech sie pan Mikos wykaze
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -5 (w sumie : 31)
  102. 15 września 2018 o 23:09
    zbulwersowany :
    Dobrze, może nowy burmistrz zainteresuje się nepotyzmem w PSP1
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +8 (w sumie : 22)
  103. 16 września 2018 o 14:18
    hahaha :
    takich placówek jest bardzo dużo żeby nie powiedzieć że wszystkie
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +8 (w sumie : 12)
  104. 20 września 2018 o 23:06
    zbulwersowany :
    Do hahaha- masz rację i to jest karygodne, tak nie powinno być i to nigdzie. A w PSP1 trzy siostry nauczycielki? Chcąc nie chcąc, rodzi to pytania i budzi wątpliwości.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +8 (w sumie : 10)
  105. 22 września 2018 o 10:55
    przytomny :
    Upadkiem dąbrowskiego społeczeństwa jest, że w Dąbrowie kandydatami na urząd Burmistrza są nauczyciele. Dotychczasowa polityka władz miejskich doprowadziła do tego, ze młodzi zdolni ludzie wyjeżdżają do dużych miast a w Dąbrowie zostają jedynie emeryci i nauczyciele. Rolą nauczyciela jest uczyć, a nie zarządzać. Nauczyciele nich zrozumieją, że zarządzanie Gminą powinni zostawić mądrzejszym. Niestety samo WSP nie wystarczy. W szkołach wiedzą nie grzeszycie, a do magistratu pędzicie.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 7)
  106. 22 września 2018 o 22:39
    Stanisław Ostrowski :
    26 września br. ostateczny termin rejestracji kandydatów na burmistrza. Jak dotychczas jest Pan Kaczmarski ???? !!!! , Pan Minorczyk ??, Pan Mikos ( oby nie była to ściema w ramach przetestowania wsrod społeczeństwa gminy Dąbrowa Tarnowska ) - a z kapelusza wyciągnięty zostanie Pan poseł PiS Wiesław Krajewski .... . Nie mniej jednak bardzo czekamy z niecierpliwością na PEELOWSKIGO kandydata. Czyżby Pan Starosta Kwiatkowski odpuścił , licząc na bardzo mierny wynik głosowania nie mówiąc już o kandydatach do rady miasta i powiatu. Prawo i Sprawiedliwość ruszyla z przysłowiowego " kopyta " w mieście i całym powiecie dabrowskim. Będąc dobrze poinformowany z wiarygodnych źródeł NIEZALEZNI , a konkretnie lider tego stowarzyszenia jest pod lupą .... ???? , . Czekamy z wielkim spokojem , a po rejestracji kandydatów na stanowisko burmistrza Dabrowy Tarnowskiej , będziemy bezlitośnie obnazac ich słabe punkty. !!!!!!. Oświadczam w imieniu Społecznego Ruchu Obywatskiego"Nasze Miasto" będziemy ugrpowaniem , które nie będzie bierne i przygladalo się z boku. Jak już wcześniej wspominałem na stronie internetowej e kuriera dąbrowskiego będziemy bezwzględną opozycją w nowym rozdaniu , jezeli nastepna 5 letnia kadencja ,jak już kończąca się obecna kadencja włodarzy i rajcow miejskich ,będzie mierna , lecz wierna. Oswiadczam osobiście , ze będę starał się uczestniczyć w posiedzeniach komisji i sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.Z wyrazami szacunku pozdrawiamy społeczeństwo dabrowskie. Ps. bez Waszych bezczelnych , chamskich i o niskim poziomie intelektualnym hejtow , zawiści zrezygnowałem z kandydowania do Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Poczekamy , zobaczymy , niektore sprawy wobec osób pełniących odpowiedzialne funkcje są w trakcie rozpracowywania przez odpowiednie organy państwa. Sprawy na dzień dzisiejszy są rozwojowe. Do Was Panowie z Prawa i Sprawiedliwości sprawy te są w Waszych rękach , zgodnie z linią Waszej partii "DOBRA ZMIANA". A więc panie i panowie do roboty, wykorzystac te sprawy w sposób szczególnie bezwzględnie. Życzymy Wam powodzenia.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -5 (w sumie : 11)
  107. 23 września 2018 o 10:35
    xyz :
    Witam Panie Pawle:) chciałbym tylko poinformować ze prawie wszyscy obywatele Dąbrowy Tarnowskiej w przedziale wiekowym 18-30 raczej nie będą na Pana głosować. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 15)
  108. 23 września 2018 o 22:29
    obiektywna :
    Do xyz ; Śmieszne co wypisujesz A ja myślę,że będą głosowali od 31-90 lat ,a to wystarczy do wygranej
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -3 (w sumie : 15)