Dzisiaj:
Niedziela, 24 marca 2019 roku
Dzierżysława, Dziersława, Gabor, Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz, Szymon

Piękno na co dzień w bibliotece

4 marca 2017 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na zwiedzanie wystawy pt. Piękno na co dzień autorstwa Eweliny Gmyr-Sobczyk, absolwentki Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie oraz Studium Renowacji Mebli i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie.

Prezentowane prace zostały wykonane różnorodną technika, większość z nich powstała podczas zajęć szkolnych. Tkanina współczesna wykonana techniką mieszaną jest pracą dyplomową artystki a rzeźba Macierzyństwo wykonana z papieru jest aneksem dyplomowym.

 

Zwiedzający mogą podziwiać piękne obrazy i szkice oraz kopię ikony powstałej w trakcie nauki w studium renowacji. Jak artystka sama mówi o sobie, żadna forma sztuki nie jest jej obca, gdyż w każdej dziedzinie sztuki istnieje proces twórczy, który zaspokaja jej potrzebę kreowania. Obecnie swoje zamiłowania realizuje prowadząc Pracownię Artystyczno-Dekoracyjną zajmującą się artystycznym malowaniem ścian oraz dekoracjami okolicznościowymi. Organizuje także różnego rodzaju warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych.

Wystawa została zaprezentowana w ramach cyklu Artyści Powiśla Dąbrowskiego . Można ją zwiedzać do 31.03.2017 r. w holu na parterze w godzinach pracy MBP.

IMG_7027


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)