Dzisiaj:
Sobota, 6 czerwca 2020 roku
Dominiki, Norberta, Pauliny, Symeona

PIJANI NA DRODZE

31 marca 2020 | Brak komentarzy

Niestety pomimo wprowadzonych zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa, na drogach można spotkać nieodpowiedzialnych uczestników ruchu.

Nie zapominajmy, że pomimo realizacji dodatkowych zadań przez funkcjonariuszy Policji min. kontroli kwarantann, mundurowi cały czas dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, reagują na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

W ciągu minionego weekendu (28-29.03.) dąbrowska drogówka ujawniła trzech nietrzeźwych użytkowników dróg. Nietrzeźwy rekordzista poruszający się jednośladem po drodze publicznej posiadał około 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska był zaskoczony przeprowadzonym badaniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz 40-latek odpowie przed Sądem i grozi mu kara aresztu do 1. miesiąca albo grzywna od 50 do 5.000 złotych. Pozostali dwaj mężczyźni odpowiedzą również przed Sądem za jazdę pojazdem innym niż mechaniczny w stanie po użyciu alkoholu, gdzie przewidziana kara to areszt do 14 dni albo grzywna od 20 do 5.000 złotych. To jednak jeszcze nie koniec, bo w katalogu możliwych sankcji przewidziano również taką, która jest dłuższa w czasie i może być bardziej dotkliwa dla sprawcy – możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne w granicach od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Pamiętajmy, że wprowadzone zasady bezpieczeństwa w kraju, tj. brak swobodnego przemieszczania się poza celami bytowymi, nie zwalnia nas z odpowiedzialności. Dni wolne od pracy, ładna pogoda, kuszą do skorzystania z jednośladów i odpoczynku na łonie natury, łatwo się zapomnieć i można wpaść na niebezpieczny pomysł sięgnięcia po alkohol. Nie ma pobłażania dla osób łamiących przepisy i stwarzających zagrożenie na drodze. Pomimo epidemii i szeregu innych zadań mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem ruchu drogowego.

KPP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)