Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

PIJANY I Z BRONIĄ

27 czerwca 2022 | 1 komentarz

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 42-letniego pijanego kierowcę. Mężczyzna wykonywał konwój pieniędzy, a do tego posiadał przy sobie broń palną.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci odebrali konwojentowi broń z ostrą amunicją, którą następnie zabezpieczyli.

Mundurowi zatrzymali również mieszkańcowi powiatu krakowskiego prawo jazdy. Pojazd wraz z cenną zawartością został przekazany szefowi ochrony. 42-latek musi teraz liczyć się także z cofnięciem pozwolenia na broń oraz licencji pracownika ochrony mienia. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że kierowanie pod wpływem alkoholu zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i uniemożliwieniem dalszej jazdy.

Jeżeli badanie trzeźwości wykaże:
– od 0,2 – 0,5 promila – kierowca odpowie za popełnienie wykroczenia i oprócz grzywny – nawet do 5 tys. zł zostanie mu zatrzymane prawo jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat,
– powyżej 0,5 promila – kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 3 – 15 lat, grzywna może wynieść nawet 1 080 000 zł. Ponadto orzeczone zostanie świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

KPP w DT

Fot. mat. prasowe policji


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 28 czerwca 2022 o 15:40
    Joe :
    Debil do kwadratu. Dobrze mu tak. Tyle się o tym mówi.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)