Dzisiaj:
Sobota, 23 czerwca 2018 roku
Agrypiny, Albina, Józefa, Piotra, Wandy, Zenona

Pijany kierowca autobusu

14 listopada 2013 | 1 komentarz

Nocą spędzoną w Policyjnej Izbie Zatrzymań skończyło się 12 listopada br. kierowanie autobusem w miejscowości Borki dla 63-letniego mieszkańca Gminy Wadowice Górne.

Kierowca autobusu zatrzymał się przy budynku szkoły, z której miał zabrać uczniów po skończonych lekcjach i odwieźć do miejsca zamieszkania. Dzięki podjętej interwencji przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Szczucinie, kierowca ten już w tym dniu nie zasiadł za kierownicą.

Jak się okazało po przeprowadzonym badaniu miał ponad jeden promil alkoholu we krwi. W czasie wykonywania czynności przez policjantów usiłował wręczyć łapówkę w kwocie 200 zł oraz złożył obietnicę wręczenia łapówki w łącznej kwocie 2000 zł w późniejszym terminie, w zamian za zaniechanie zakładania sprawy.

Mężczyzna odpowie przed Sądem za kierowanie autobusem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Z uwagi na charakter przestępstwa prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

źródło: KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 18 listopada 2013 o 18:19
    sowa :
    BRAWO BRAWO BRAWO !!!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)