Dzisiaj:
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 roku
Alicji, Alojzego, Marty, Rudolfa, Teodora

PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ I UCIEKŁ

18 listopada 2020 | Brak komentarzy

Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca został zatrzymany przez szczucińskich policjantów.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny dąbrowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na ul. Batalionów Chłopskich w Szczucinie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący volkswagenem najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu – poruszał się częściowo nie swoim pasem ruchu i uderzył w bok jego pojazdu, po czym odjechał z miejsca.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia dzięki zapamiętaniu przez poszkodowanego wielu szczegółów, w tym numeru rejestracyjnego volkswagena natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy kolizji. Chwilę później funkcjonariusze zauważyli poszukiwany pojazd na jednej z prywatnych posesji w Szczucinie. Volkswagen nosił wyraźne ślady uczestnictwa w zdarzeniu drogowym. Na posesji również zastali kierującego pojazdem, którym się okazał 70-letni mieszkaniec Szczucina. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie 1,75 promila alkoholu.

Sprawa niefortunnej przejażdżki znajdzie swój finał w sądzie. Za popełnione przestępstwo – jazda w stanie nietrzeźwości – mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia. 70 – latek odpowie także za spowodowanie kolizji. Za szkody w pojeździe poszkodowanego zapłaci co prawda ubezpieczyciel ale z uwagi na stan nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia 70-latek będzie musiał zwrócić pieniądze firmie ubezpieczeniowej (regres ubezpieczeniowy).

KPP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)