Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Marii Magdaleny, Władysława, Włodzisława

POWIAT DĄBROWSKI POMAGA MIESZKAŃCOM BAŁTY

11 kwietnia 2022 | komentarze 2

W obliczu wojny na Ukrainie nie jesteśmy obojętni na potrzeby mieszkańców tego kraju. Pomaga cała Polska i pomagają mieszkańcy powiatu dąbrowskiego.

W piątek 8 kwietnia 2022 roku po stronie ukraińskiej, tuż przy granicy polsko – ukraińskiej, odbyło się przekazanie darów dla mieszkańców miasta Bałta na Ukrainie, w którym uczestniczyli: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Burmistrz Miasta Bałty Siergiej Mazur oraz Dyrektor Szpitala w Bałcie Kacmaza Roman Wasilowić.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej ofiarował bardzo potrzebną karetkę, która trafi do Bałckiego Wieloprofilowego Szpitala Miejskiego. Instytucja ta otrzymała również samochód dostawczy, który został zakupiony z darowizn finansowych przekazanych przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, radnych Rady Powiatu Dąbrowskiego oraz Szkoły Podstawowej w Oleśnie.

Zarówno karetka jak i samochód były zapakowane darami, które zbierało Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Zebrana żywność, materiały opatrunkowe, środki czystości, ubrania i wiele innych zostały przekazane przez mieszkańców naszego powiatu jak również dąbrowski szpital, pracowników Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu, Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkołę Podstawową w Zarzeczu Dużym, Szkołę Podstawową w Oleśnie, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej, Ochotniczą Straż Pożarną w Żdżarach, Ochotniczą Straż Pożarną w Radgoszczy, Ochotniczą Straż Pożarną w Luszowicach.

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 12 kwietnia 2022 o 07:31
  XXX :
  Piękna inicjatywa. Niech się przyda potrzebującym Ukraińcom.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 11)
 2. 13 kwietnia 2022 o 07:51
  kris :
  Żeby nam się ta pomoc czkawką nie odbiła Polak mądry po szkodzie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)