Dzisiaj:
Czwartek, 21 stycznia 2021 roku
Agnieszka, Epifani, Jarosław, Jarosława, Jerosława, Marcela

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2020 | komentarze 2

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, powiatowe obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości będą miały nieco inny scenariusz, niż dotychczas.

11 listopada o godzinie 9:30 w kościele pw. MB Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się Msza Święta w intencji ojczyzny, z udziałem Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, władz Powiatu Dąbrowskiego i miasta Dąbrowy Tarnowskiej oraz mieszkańców zgodnie z obowiązującymi zasadami uczestnictwa.

Przed Mszą Świętą o godz. 9.15 Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz władze samorządu powiatowego i gminnego złożą okolicznościowe wieńce kwiatów pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowa w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, instytucji i organizacji pozarządowych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do uczczenia rocznicy tego ważnego dla Polaków święta we własnych domach i w rodzinnym gronie, upamiętniając naszych bohaterów i odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Wywieśmy biało – czerwone flagi, a także weźmy udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej w 2018 roku przez Biuro Programu „Niepodległa”, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

11 listopada w samo południe w naszych domach, indywidualnie lub z rodziną zaśpiewajmy hymn narodowy. W tym dniu stacje radiowe i telewizyjne o godzinie 12:00 wyemitują Mazurka Dąbrowskiego. Zachęcamy też by dzieci nauczyły się grać hymn na instrumentach muzycznych i spróbowały go wykonać wraz z domownikami.

czytaj więcej

powiatdabrowski.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 9 listopada 2020 o 11:42
  Kaka :
  I super.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 2. 9 listopada 2020 o 17:05
  Jurek :
  Niech Krajewski uważa,bo podobno Nitras ma być na tej mszy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)