Dzisiaj:
Piątek, 22 lutego 2019 roku
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław

Program XI Spotkania Kultur–podsumowania Dni Dąbrowy

9 lipca 2018 | Brak komentarzy

Zwykle w połowie lipca Dąbrowa Tarnowska świętuje, od kilkunastu lat dzięki współpracy Dąbrowskiego Domu Kultury z „Invest-Nieruchomości” sp. z o.o. – właścicielem Centrum Handlowego „Dąbrowiak” mieszkańcy regionu i wakacyjni goście mogą słuchać i podziwiać gwiazdy polskiej estrady.

Ale istotą Spotkań Kultur są nie tylko wieczorne koncerty gwiazd, to także prezentacja różnych stylów muzyki i tańca, próba poszukiwania form dla zróżnicowanych wiekowo i estetycznie widzów.

W ciągu 10 minionych lat na scenie obecne były: rock, blues, ballada, folklor i folk, disco polo, latino, muzyka etniczna (rytmy greckie, romskie, klezmerskie, południowo-amerykańskie), taniec ludowy, nowoczesny i towarzyski.

15 lipca na scenie plenerowej przed „Dąbrowiakiem” w godz.16:00-22:30 wystąpią w kolejności chronologicznej: „SzuGirls” (duet energetycznych dziewcząt disco polo), „Lista śląskich szlagierów” (w 2 odsłonach, łączny czas programu to ponad 2,5 godziny – Rafał „Lincner biesiadnie” od godz.16:30, „Śląskie Trio Piotra Szefera”, rockowa kapela „New Chapter” (około godz.19:15) i „ZAKOPOWER” (około godz.21:15). O 19:00 Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oficjalnie podsumuje tegoroczne święto miasta, a około godz.20:45 podczas Kwadransu z Radiem RDN Małopolska będzie można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez patrona medialnego.

Jak zwykle, na placu obok sceny nie zabraknie atrakcji kulinarnych i urządzeń służących rozrywce najmłodszych (urozmaicony plac zabaw z dmuchańcami i innymi przyciągającymi uwagę dzieci „magnesami” festynowymi.
Sponsorami strategicznymi są: „Invest-Nieruchomości” sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej, tutejszy Bank Spółdzielczy i „Bruk-Bet” w Niecieczy. Pełną listę sponsorów podamy w relacji z imprezy oraz na oficjalnych stronach internetowych DDK i gminy.

Patronat medialny – Radio RDN Małopolska, „E-Kurier Dąbrowski”, telewizja „ZVAMI”, portal „Koncertowy Tarnów”.
Koncert grupy „Zakopower” odbywa się w ramach zadania „Z gwiazdami … nie tylko zaczytani” (Budżet Obywatelski – II edycja). Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.
Patronat honorowy nad projektem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa, Burmistrz Radłowa – Zbigniew Mączka, Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski.

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)