Dzisiaj:
Sobota, 15 sierpnia 2020 roku
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz, Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

PROPOZYCJE NA WAKACJE

24 czerwca 2019 | Brak komentarzy

DDK w czasie wakacji proponuje imprezy kulturalne, seanse filmowe, zajęcia w kole plastycznym „Pastele” (ciekawe zajęcia we wtorki i soboty, warsztaty w ramach pleneru malarsko-rzeźbiarskiego 15-20 lipca) i w Centrum Osiedlowym (świetlica na os. Westerplatte – od poniedziałku do piątku).

W lipcu Kino „Sokół” pokaże premierowo disneyowską superprodukcję „Króla Lwa”, „Krainę cudów”, dla starszych komedię science-fiction „Men in Black International” i bardzo oryginalną produkcję polską z udziałem plejady gwiazd rodzimego kina – „Ja teraz kłamię”.

Szczegółowy wykaz imprez poniżej:

1. VI Koncert Muzyki Duszy (OSK) – dla całych rodzin, dla młodzieży – 28 czerwca godz.19:00

2. I Festiwal „Taneczne Spotkania Kultur” – dla dzieci i młodzieży (parking C.H. „Dąbrowiak”) – 20-21 lipca

3. VIII Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Barwy Dąbrowy” (wspólnie z Centrum Polonii w Brniu i Stowarzyszeniem Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego) – warsztaty dla dzieci i młodzieży – 15-20 lipca

4. Wernisaż wystawy poplenerowej (wystawa do końca wakacji) – dla dzieci i młodzieży, dla całych rodzin – 20 lipca godz.17:00

5. XII Spotkanie Kultur (koncert „Sławomira” w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego godz.21:15) – dla dzieci i młodzieży, dla całych rodzin, współorganizacja z „Invest-Nieruchomości” i Urzędem Miejskim – parking C.H. „Dabrowiak” –
21 lipca godz.15:00

*************************************************************************************************************

„WAKACJE W BIBLIOTECE”

„CZTERY ŻYWIOŁY KSIĄŻEK” pod takim hasłem już wkrótce w Oddziale dla Dzieci ruszą zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, będących użytkownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach „WAKACJI W BIBLIOTECE”.

Bezpłatne spotkania odbywać się będą we wtorki i w czwartki przez miesiąc lipiec tj. 2.07; 4.07; 9.07; 11.07; 16.07; 18.07; 23.07 i 25.07, w godzinach od 15:00 do 17:00. Spotkania skoncentrują się na czterech żywiołach: wodzie, ziemi, ogniu i powietrzu.

Omawiane będą np. zjawiska przyrodnicze, zwierzęta, bohaterowie literaccy itp. związani z danym żywiołem opisanym w książkach dostępnych w oddziale. Podczas zajęć dzieci uczestniczyć będą w głośnych czytaniach jak i również w pogadankach, konkursach, quizach, zabawach literackich, muzycznych, ruchowych itd. Nie zabraknie oczywiście warsztatów plastycznych, które będą głównym motywem spotkań. Przeprowadzone zostaną także eksperymenty związane z żywiołami.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Dzieci w trakcie zajęć będą mieć zapewnione:
• książki i czasopisma,
• gry planszowe, klocki, zabawki, puzzle, piłkarzyki stołowe,
• przybory do malowania, rysowania i modelowania.

Informacje dotyczące zajęć można uzyskać pod numerem telefonu 14 655 93 03 wew. 17 w godzinach pracy oddziału (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00, a w soboty w godz. 10:00-14:00).

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)