Dzisiaj:
Wtorek, 14 sierpnia 2018 roku
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz, Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Przedsiębiorco masz dług w ZUS-zgłoś się do doradcy

19 września 2017 | 1 komentarz

Od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki jedną wpłatą. Wpłata zostanie podzielona na wszystkie opłacane ubezpieczenia i fundusze począwszy od najstarszego zadłużenia, na podstawie składek za ostatni miesiąc, wpisanych w deklaracji rozliczeniowej. Przedsiębiorcy, którzy zachorują a mają zaległości w ZUS mogą stracić prawo do zasiłku chorobowego.

Tarnowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych już wysyła pisma do płatników.

Opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne w terminie i w pełnej kwocie jest warunkiem podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. Ma to wpływ na korzystanie ze świadczeń krótkoterminowych m.in. wypłatę zasiłku chorobowego.

Aby korzystać ze świadczeń krótkoterminowych w przyszłym roku należy jak najszybciej uregulować zadłużenie oraz terminowo regulować bieżące składki. Jeśli jednak jednorazowa spłata zadłużenia przekracza możliwości płatników Zakład Ubezpieczeń Społecznych proponuje dogodną formę spłaty. W tym celu najlepiej skontaktować się z doradcą ds. ulg i umorzeń. Doradca przedstawi najdogodniejsze formy spłaty długu i dostosuje je do indywidualnej sytuacji płatnika. Pomoże
w przygotowaniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku o rozłożenie zadłużenia na raty.

Struktura numeru rachunku składkowego obowiązującego od 1 stycznia 2018 r.

Podpisanie umowy o rozłożenie zadłużenia na raty do końca grudnia 2017 r. oraz regulowanie należności gwarantuje, że wpłaty przekazywane po 1 stycznia 2018 r. będą rozliczane na składki bieżące i na raty, co umożliwi ciągłość podlegania ubezpieczeniu chorobowemu dobrowolnemu. Jeżeli do końca grudnia 2017 r. płatnik nie dostanie z ZUS informacji o numerze rachunku składkowego, należy skontaktować się z najbliższa placówką ZUS bądź z Centrum Obsługi telefonicznej pod numerem tel. 22 560 16 00

p.o. rzecznika regionalnego ZUS w Małopolsce
Bożena Bielawska


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 22 września 2017 o 16:45
    Inka :
    Przedsiębiorco jak masz dług w ZUSie to się zgłoś a na pewno Cię wykończą ! Postępowanie układowe rozłożenie na raty i takie tam inne z programem naprawczym że kochany przedsiębiorco nie pozbierasz się !
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)