Dzisiaj:
Środa, 3 marca 2021 roku
Asteriusz, Hieronim, Kunegunda, Lucjola, Maryna, Wierzchosława

PRZEKROCZYŁ DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ O 57 KM

14 stycznia 2021 | 1 komentarz

Nadmierna prędkość i promile za kierownicą to przewinienia wobec, których policjanci nie mają taryfy ulgowej. Przekonał się o tym mieszkaniec Tarnowa, który przekroczył dozwolona prędkość o 57 km/h i prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze dąbrowskiej Policji kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się drogą krajową nr 73 przez miejscowość Żelazówka w stronę Tarnowa oraz Kielc.

Po godz. 15, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego lanosem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 57 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, od razu dało się wyczuć, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że 41 -letni mieszkaniec Tarnowa ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy dozwolona prędkość o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po spożyciu alkoholu – gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila (stan po użyciu alkoholu) – grozi do 30 dni aresztu lub do 5000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat trzech. Jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila (mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości), kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata a nawet do 15 lat.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 18 stycznia 2021 o 09:33
    Joe :
    I bardzo dobrze. Przez takich cymbałów są wypadki.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)