Dzisiaj:
Piątek, 16 kwietnia 2021 roku
Benedykta, Bernadetty, Erwina, Julii, Urbana

PRZESTRZEGAJMY PRZEPISÓW SANITARNYCH

30 marca 2021 | komentarze 3

Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących przepisów. Od 27 marca do 9 kwietnia br. na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia, które służą ograniczeniu liczby zachorowań.

Dlatego w dalszym ciągu dąbrowscy policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka zakażenia.

Od 27.03.br. przez dwa tygodnie w całym kraju obowiązują nowe, bardziej restrykcyjne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa (nowe zasady bezpieczeństwa). Jednak nadal zdarzają się osoby, które świadomie lekceważą aktualną sytuację epidemiologiczną. Od momentu obowiązywania bardziej restrykcyjnych obostrzeń do wczoraj, dąbrowscy mundurowi w trakcie pełnionych służb ujawnili 45 osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w miejscach publicznych.

Na 21 osób nałożono mandaty karne oraz wobec 3 zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Mundurowi z Referatu Ruchu Drogowego skontrolowali 16 środków transportu publicznego. Dzielnicowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej sprawdzili 46 placówek handlowych. Policjanci razem z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej od początku epidemii sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscu izolacji. Ze względów bezpieczeństwa funkcjonariusze nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami  przybywającymi w izolacji. Kontaktują się telefonicznie lub dzwonią na domofon i poprzez kontakt wzrokowy weryfikują obecność osoby w danym miejscu. Pamiętajmy, że w tej trudnej sytuacji pandemicznej w jakiej się obecnie znajdujemy chodzi przede wszystkim o odpowiedzialne zachowanie. Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich, naszych bliskich i społeczności lokalnych, w których żyjemy. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i chrońmy się wzajemnie.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 5 kwietnia 2021 o 13:49
  Gość :
  Warto posłuchać co mówi minister Szumowski co daje noszenie maseczki a potem karać ludzi
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 12)
 2. 5 kwietnia 2021 o 18:46
  Emeryt :
  To od nas samych zależy czy damy radę temu wirusowi. Patrząc jak ludzie lecewarzą obostrzenia to szybko nie iporamy się z wirusem. Np. W sobotę ksiądz poświęcił baranki na zewnątrz A następnie ponad 100 baranków weszło do świątyni i nie było żadnej reakcji. Więc jak to jest?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 17)
 3. 8 kwietnia 2021 o 13:59
  xxx :
  Najlepiej przepisów sanitarnych przestrzegają w DIAGMEDZIE. Personel zaszczepiony za siedzi za szybą w zamkniętym budynku, a chorzy pacjenci stoją na zewnątrz
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)