Dzisiaj:
Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku
Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor

RAJD ROWEROWY NA WESTERPLATTE

28 sierpnia 2019 | Brak komentarzy

27 sierpnia o 6 rano z Gręboszowa wyruszył rajd rowerowy na Westerplatte. Inauguracja odbyła się pod pomnikiem mjr. Henryka Sucharskiego w Gręboszowie.

W spotkaniu, które prowadził inicjator tego przedsięwzięcia, Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Marek Mosio, wzięli udział uczestnicy rajdu jak również partnerzy tego przedsięwzięcia, mieszkańcy regionu a także zaproszeni goście.


Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil pogratulowali organizatorom ciekawej inicjatywy a wszystkim uczestnikom życzyli osiągnięcia celu i dobrej zabawy. Podczas spotkania odśpiewano hymn narodowy oraz odmówiono krótką modlitwę, którą poprowadził ks. Marian Kujda Proboszcz Parafii w Borusowej.

Rajd rowerowy z Gręboszowa na Westerplatte zorganizowany został w celu upamiętnienia przypadającej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji po raz pierwszy z Powiśla Dąbrowskiego wyruszył rajd rowerowy imieniem majora Henryka Sucharskiego, który urodził się i mieszkał w Gręboszowie. Rajd będzie trwał 5 dni i zakończy się na Westerplatte w dniu 1 września 2019 roku o godzinie 4.40, czyli godzinie wybuchu II wojny światowej. Uczestnicy wezmą udział w uroczystości odbywającej się na Westerplatte.

W tym niezwykłym przedsięwzięciu bierze udział sam inicjator przedsięwzięcia Marek Mosio. Towarzyszą mu rowerzyści z naszego regionu i spoza powiatu dąbrowskiego. Uczestnicy rajdu, oprócz pokonania trasy o długości 650 km, będą kultywować pamięć i wiedzę o bohaterze z Powiśla Dąbrowskiego wśród osób, które będą spotykać na trasie. Przejazd ma charakter patriotyczny. Codziennie będą pokonywać między 100 a 130 kilometrów.

powiatdabrowski.pl

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)